L.A. Noir: Detektyw w mrocznym klimacie

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2011 20:00
Gościem Kuby Marcinowicza w Czwartym Wymiarze jest Grzegorz Broll, który opowiada o grze L.A. Noire. Sprawdźcie, jak w Czwórce oceniamy tę fabularną grę detektywistyczną.
Audio

– To nie jest rozrywkowa gra, to ciężka detektywistyczna robota – mówi Grzegorz Broll. Główną postacią jest detektyw, były żołnierz, który chce zaprowadzić porządek w zepsutym i skorumpowanym świecie. Najważniejsza jest dla niego sprawiedliwość i rozwiązanie powierzonych mu spraw. Do rozwiązania mamy kilkadziesiąt spraw, które fabularnie są naprawdę dopracowane.

Pod względem grafiki, można powiedzieć, że gra jest pewnym eksperymentem. – Twarze postaci nie są stworzone przez grafików, ale są to aktorzy, których wirtualnie przeniesiono do gry. Produkcja gry trwała przez to wiele lat, ale doskonale się udała – zaznacza recenzent Czwórki. Mimikę oddano tak wiernie, że dobry detektyw może postarać się odczytać, czy postać kłamie, czy nie. Niestety obraz miasta Los Angeles nie został przygotowany tak dokładnie. Tym co jednak doskonale oddaje klimat gangsterskich lat 40 jest muzyka.

 

Gra nie jest z pewnością łatwą rozrywką na leniwe popołudnie. Wymaga koncentracji, myślenia przy rozwiązywaniu zagadek. Mimo to, wprawni gracze poradzą sobie z jej przejściem przez kilkanaście godzin. Podkreślić należy, że gra przeznaczona jest dla dorosłych – jako detektyw musimy zmierzyć się z brutalną rzeczywistością.

/
fot. Bartosz Bajerski


Fabuła: 5 gwiazdek
Grafika: 4 gwiazdki
Muzyka: 5 gwiazdek
Efektowność: 2 gwiazdki
Ocena ogólna: 4,5 gwiazdki

Więcej o grze L.A. Noire w dźwięku audycji. Kolejnych recenzji gier z "Zagrywki" posłuchać możecie w "Czwartym Wymiarze" w każdy wtorek i czwartek.

pg

Zobacz więcej na temat: Kuba
Czytaj także

Dlaczego woda wrze w 100 stopniach?

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2010 12:09
Odpowiedź na to i inne pytania przyniósł "Czwarty wymiar" 20 kwietnia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Świat w 3D? Jeszcze nie...

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2011 09:00
Według Kuby Marcinowicza zaprezentowane na targach CeBIT ekrany 3D niewymagające noszenia specjalnych okularów to niewypał.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Technologie na talerzu

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2011 12:30
Nowe technologie w kuchni, to nie tylko najwyższej klasy sprzęt AGD. To również wyjątkowo ostre noże, czy m.in. sposoby przygotowywania potraw oparte na niecodziennych metodach. W "Czwartym wymiarze" świat kuchni "od kuchni" zaprezentował Karol Okrasa.
rozwiń zwiń