Tede: Chyba nie jestem gadżeciarzem

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2011 10:00
- Zależy, co nazywamy "gadżeciarstwem" – zastanawia się raper i dodaje, że choć jest posiadaczem iPhona, "nie należy do gości, którzy muszą mieć także iPada". Ma za to budzik od mamy, który jest tak skuteczny, że porusza niemal całym łóżkiem.
Audio

Jedną z rzeczy, bez których życia nie wyobraża sobie Tede jest "gadżeciarski budzik, który wibruje łóżkiem". – Wkładasz sobie takie coś pod materac, ustawiasz częstotliwość, wysokość, głośność tonu i wibracje i całe łóżko się trzęsie – opowiada Tede. – Walisz w niego, a on za 7 minut znowu swoje… Mamusia mi kupiła i nie ma z nim dyskusji.

Pasją Tedego jest muzyka, ale to też nie oznacza, że raper męczy sąsiadów nadmiarem decybeli. – Nie słucham muzyki za głośno w domu i nie potrzebuję do tego wypasionego sprzętu – opowiada raper. – Czasem zdarza mi się to w ciągu dnia, ale – może to dziwnie zabrzmi – słucham muzyki głównie na słuchawkach. Tede przyznaje, że nie ma też w domu megaplazmy i telewizji w jakości HD.

Artysta jest jednak fanem motoryzacji, więc oprócz muzyki pasją rapera są samochody. – Ale mój samochód ma jeździć, to nie jest "muzeum BMW", gdzie na przykład nie można palić – opowiada raper. – Lubię sobie zajarać w samochodzie. Przecież auto to mój trzeci dom.

Zresztą samochód Tedego jest "absolutnie zielony". – Nagrywałem kiedyś program u gościa, który okleja samochody. Zobaczyłem u niego katalog i pomyślałem, że skoro mam za tydzień urodziny, to zrobię sobie taki prezent! – opowiada raper. – Zaplanowałem jaskrawo-pomarańczowy, ale nie było takiego koloru, więc wybrałem najbardziej żarówiastą zieleń. Nigdy nie myślałem, że będę miał zielony samochód…

Tede był jednak jeszcze całkiem niedawno szczęśliwym posiadaczem Chevroleta Caprice'a z 1978 roku. - Miał silnik mercedesa, nie był drogi... marzenie! Kupiłem go w Bydgoszczy, tylko jak z kumplem wracaliśmy, to po drodze skończyły nam sie hamulce. Hamowałem wtedy skrzynią...

Więcej na temat ulubionych gadżetów Tedego, a także na którym miejscu raperuplasował się wśród naszych "Mistrzów" na rajdowym torze dowiesz się, słuchając całej rozmowy w "Czwartym wymiarze", lub oglądając ją na wideo.

(kd)

Czytaj także

Warszafski Deszcz: rap jest jak talk show (wideo i zdjęcia)

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2011 14:32
Niedawno na rynku ukazał się nowy krążek formacji Warszafski Deszcz pod tytułem "PraWFDepowiedziafszy". Raperzy Tede i Numer Raz podkreślają zgodnie, że płyta jest po prostu "o życiu". I dodają, że w rapie trzeba mówić prawdę.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Warszafski Deszcz w Czwórce. Zobacz jak grali!

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2011 08:30
Za oknami coraz ładniejsza pogoda, ale w środę wieczorem w audycji "DJ Pasmo" było... deszczowo. A to za sprawą koncertu muzyków z formacji Warszafski Deszcz!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Warsztat językowy raperów: Jak powstają ich teksty?

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2011 16:00
Pisanie piosenek to wcale nie jest taka prosta sprawa. W przypadku rapu, czy hip-hopu zachowany musi być także rytm i rym – to dwa nieodłączne elementy tej muzyki. Numer Raz pisze najczęściej wymysla nowe utwory w samochodzie, albo "na kolanie", zaś Łona woli piwnicę.
rozwiń zwiń