Test gry "Jishaku": przyciąga jak magnes

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2012 19:28
To wyjątkowa gra, która miała u nas swoją polską premierę. Oparta jest na prostym, ale niesamowitym pomyśle i dzięki temu baaardzo wciąga.
Audio

W pudełku znajdziemy po prostu niebieską gąbkę, podobną do tych, którymi wygłusza się w studiach nagraniowych ściany i mnóstwo magnesów, wyglądających jak zwykłe kamienie. Chodzi o to, aby magnesy porozkładać na gąbce tak, by się ze sobą nie połączyły.

- Te magnesy dają nam, według japońskich wierzeń, uspokajającą siłę, która w nich drzemie i pozytywnie wpływa na nastroje wszystkich grających – tłumaczy Wiktor Fabiański z wydawnictwa Trefl. – Przy czym, jak widać, w praktyce działa to zupełnie odwrotnie, bo wszyscy podczas gry mocno się ekscytują.

"Jishaku" może sprawdzić się w bardzo różnych sytuacjach. – Często relaksujemy się przy tej grze w biurze – opowiada Fabiański. – Zdarza się też, że gdy przychodzi do nas ktoś na rozmowy rekrutacyjne, w przerwach dajemy mu to do zabawy. Gra wzbudza bowiem emocje, ale także rozluźnia i skutecznie odrywa od tego, co się przed chwilą robiło.

Zresztą "Jishaku" zostało pomyślane tak, by napięcie wśród graczy rosło. Na samym początku bowiem kamyczków jest na gąbce niewiele i nie ma problemu z ich układaniem, ale potem zaczynają się zagęszczać i robi się naprawdę gorąco.

/

Dowiedz się więcej o grze, słuchając nagrań ze studia, bądź obejrzyj „rozGRYwkę” na wideo i zobacz, jak z namagnesowanymi kamyczkami poradzili sobie nasi czwórkowi dziennikarze.

 (kd)

Zobacz więcej na temat: gra
Czytaj także

"Bitwa Morska": dla wszystkich, którzy kochają "Statki"

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2012 19:22
Zdaniem dziennikarzy Czwórki, którzy testowali dla was grę, wszystko ma piękną grafikę. – Statki są całkiem duże, plastikowe i całkiem ładnie wykonane – mówi nasz reporter, Kamil Jasieński.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Test gry "Drako": krasnoludy kontra smok

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2012 20:00
- Gra ma absolutnie topowe wykonanie i jest zdecydowanie dla ludzi myślących - mówił w Czwórce Błażej Kubacki z portalu grybezprądu.pl.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Dobre i złe duchy": gra pełna blefu

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2012 19:37
Strategiczne myślenie i blefowanie - oto umiejętności, które powinieneś posiąść, jeśli chcesz sprawdzić się w tej grze.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Boggle Flash": alternatywa dla Scrabble

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2012 19:20
Jak zapewniają eksperci Czwórki, dzięki tej grze miło spędzimy czas zarówno na wakacjach, jak i na zwykłym, miejskim pikniku.
rozwiń zwiń