Google Glass: okulary nowej ery

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2013 18:00
"Można nagrywać i dokumentować życie z prawdziwej, naturalnej perspektywy" - w ten sposób swój wynalazek zachwalają specjaliści z Google.
Audio
  • Sprawdź jakie będą okulary firmy Google (Czwórka)
Google Glass
Google GlassFoto: googlexlabs.com

Czy Google Gass zdobędzie serca wielbicieli gadżetów i przebojem wejdzie w świat nowych technologii?

W prototypowej formie Google Glass posiadały wyświetlacz, kamerę z aparatem, mikrofon, głośniczki, panel sterujący, żyroskop, akcelerometr i kompas.

 - Okulary maja być bezobsługowe, czyli na pewno nie będziemy ich dotykać, ani machać wokół nich rękami - uspokaja Piotr Gnyp z portalu "Gadżetomania". - Będziemy do nich mówić i sterować nimi głosem. Po prostu okulary staną się kolejnym interfejsem naszego telefonu.

Egzemplarze udostępnione internautom do testów pozwalają na rejestrowanie obrazu i dźwięku, robienie zdjęć, na życzenie wyświetlają temperaturę i prognozę pogody. Taka przyjemność kosztuje chętnych 1000 dolarów.

 - W samych okularach nie ma dużo elektroniki więc podstawą tutaj jest smartfon, a Google Glass są jego dodatkowym wyświetlaczem  - wyjaśnia specjalista IT, Bartłomiej Kossakowski. - Mnie w tym modelu najbardziej podoba się rzeczywistość rozszerzona, czyli nakładanie wirtualnych elementów na obraz, który mamy przed oczami. W praktyce ułatwi to na przykład kupowanie książek. Wystarczy, że zerkniemy na okładkę, a już wyświetlą nam się informacje o autorze. Dowiemy się też, gdzie w okolicy możemy kupić ten tytuł taniej.

Oficjalna premiera okularów planowana jest na koniec 2013 roku. Ale, że już raz firma zmuszona była przesunąć termin, nie wiadomo co jeszcze z Google Glass się wydarzy. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat posłuchaj nagrania z "Czwartego wymiaru".

kul

Czytaj także

Notuj własnoręcznie to szybciej się nauczysz

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2013 18:50
Co zrobić z naszym mózgiem, żeby lepiej przyswajał wiedzę? Kluczem do sukcesu jest właściwe notowanie, bo jak wynika z badań W trakcie robienia notatek uruchamiamy dodatkowe partie mózgu, co poprawia naszą zdolność do zapamiętywania - nawet o kilkadziesiąt procent.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Archiwum Polskiego Radia: tak powstawały polskie huty szkła

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2013 19:10
Tym razem Czwórka przeniosła się w lata 60. i 70., by odwiedzić trzy prężnie działające huty szkła, m.in. tę w Sandomierzu. Posłuchaj unikatowych nagrań, odnalezionych w Archiwum Polskiego Radia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dobre logo sprzeda Twoją firmę

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2013 18:30
Logo to element komunikacji wizualnej, dzięki któremu konsument zapamiętuje, a potem rozpoznaje markę. Jak skonstruować znak, który na długo zostanie w naszej głowie? Tajemnicę rozszyfrowała ekipa "Czwartego wymiaru".
rozwiń zwiń