Dobre logo sprzeda Twoją firmę

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2013 18:30
Logo to element komunikacji wizualnej, dzięki któremu konsument zapamiętuje, a potem rozpoznaje markę. Jak skonstruować znak, który na długo zostanie w naszej głowie? Tajemnicę rozszyfrowała ekipa "Czwartego wymiaru".
Audio
  • Co to są: logo, logotyp i sygnet z podpisem? (Czwórka)
Dobre logo sprzeda Twoją firmę
Foto: Glow Images/East News

Dobre logo to atut. Proste i łatwe do zapamiętania sprawia, że od razu zapamiętujemy, jaką firmę symbolizuje. Logo może zawierać w sobie ducha firmy, może dyskretnie mówić o tym, jak jego właściciel chce być postrzegany.

 - Wszystko zaczyna się od tego, że przychodzi do nas klient z własną nazwą i koncepcją na to, jak chciałby, żeby jego firma była postrzegana - tłumaczy Ronald Nowak z "Awantura Studio". - Opowiada nam o tym, czym się zajmuje, a my musimy z tego wyciągnąć płaszczyznę estetyczną, która będzie przestawiać się w znaku.

Zanim zleceniodawca zdecyduje się na konkretne rozwiązanie upływa sporo czasu, a część projektów ląduje w koszu. Warto też pamiętać, że jeśli chcemy stworzyć logo firmy możemy pójść w trzech kierunkach: logo, logotyp i sygnet z podpisem.

 - My najczęściej pracujemy na logotypach, czyli znakach, które zawierają w sobie typografię i na tym bazują - wyjaśnia rozmówca Michała Matusa. - Natomiast samo logo to pojedynczy sygnet, znak graficzny.

Więcej na ten temat dowiesz się słuchając nagrania z "Czwartego wymiaru".

kul

Czytaj także

Ożywiony obraz rozszerza naszą rzeczywistość

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2013 18:40
Wybierasz się do miasta, którego nie znasz? W zwiedzaniu pomoże ci supernowoczesna technologia Augmented Reality, której tajniki odsłoniliśmy w "Czwartym Wymiarze".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Notuj własnoręcznie to szybciej się nauczysz

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2013 18:50
Co zrobić z naszym mózgiem, żeby lepiej przyswajał wiedzę? Kluczem do sukcesu jest właściwe notowanie, bo jak wynika z badań W trakcie robienia notatek uruchamiamy dodatkowe partie mózgu, co poprawia naszą zdolność do zapamiętywania - nawet o kilkadziesiąt procent.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Archiwum Polskiego Radia: tak powstawały polskie huty szkła

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2013 19:10
Tym razem Czwórka przeniosła się w lata 60. i 70., by odwiedzić trzy prężnie działające huty szkła, m.in. tę w Sandomierzu. Posłuchaj unikatowych nagrań, odnalezionych w Archiwum Polskiego Radia.
rozwiń zwiń