Rosyjska myśl techniczna: все-пилот

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2013 17:00
Ruskie pierogi, rakieta Proton, kałasznikow, a teraz все-пилот. Rosyjska myśl techniczna dotrzymuje kroku wymogom współczesności, a Czwórka wysłała do Moskwy reportera, który sprawdził jak działa "wsio-pilot".
Audio
  • Rosyjska myśl techniczna: все-пилот ("Czwarty Wymiar", Czwórka)
Rosyjska myśl techniczna: -
Foto: Glow Images/East News

Wysłannik Czwórkowej redakcji wyjechał do Moskwy, by osobiście porozmawiać z twórcą nowego urządzenia. все-пилот ("wsio-pilot") to kontroler ułatwiający obsługę podstawowych urządzeń, z których korzystamy codziennie. Rosyjska technika pozwoliła też na sterowanie procesami, które do tej pory wydawały się niedostępne dla użytkowej elektroniki.

Jak radzi sobie все-пилот? Czy sprosta wymaganiom redaktora Czwórki?

Słuchajcie relacji w załączonym "Czwartym Wymiarze".

Czytaj także

Google Glass: okulary nowej ery

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2013 18:00
"Można nagrywać i dokumentować życie z prawdziwej, naturalnej perspektywy" - w ten sposób swój wynalazek zachwalają specjaliści z Google.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy żyjemy w świecie hologramów?

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2013 12:00
Dzięki hologramom na trasie koncertowej Madonny występował Justin Timberlake, na scenie obok Snoop Dogga pojawił się Tupac, a Mariah Carey zaśpiewała w Krakowie. Kto jeszcze korzysta z tej technologii?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Archiwum Polskiego Radia: w mennicy pieniądze myje się w myjce

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2013 11:40
W 1766 roku królowi Stanisławowi Augustowi Poniatowskiemu zamarzyła się firma, która będzie bić najpiękniejsze monety na Starym Kontynencie. Dziś Mennica Państwowa to firma z 247–letnią tradycją, której dzieje w Archiwum Polskiego Radia prześledził Dominik Olędzki.
rozwiń zwiń