Nawet jeśli UFO nie istnieje, to i tak ma swoje muzeum w Roswell

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2013 17:40
Był lipiec 1947 roku, kiedy to pewien sprzedawca artykułów żelaznych z żoną zauważyli duży jarzący się przedmiot, który z dużą prędkością przeleciał obok nich. Działo się to nieopodal miasteczka Roswell w stanie Nowy Meksyk i są tacy, którzy do dziś wierzą, że na farmie wylądowało UFO.
Audio
  • Oto powody, dla których warto odwiedzić Muzeum UFO w Roswell (Czwarty wymiar/Czwórka)
UFO w Kanadzie
UFO w KanadzieFoto: commons.wikimedia.org

 - Historia związana z tym wydarzeniem nie jest do końca jasna - mówi geograf i podróżniczka, Magdalena Fijołek. - Na początku faktycznie podano, że to było UFO. Jednak już na drugi dzień szybko się z tego wycofano i w oficjalnym komunikacie władze podały, że owe "dwa zwrócone ku sobie talerze" to był zwykły balon.

Od tego incydentu, Roswell uważane jest za światową stolicę UFO. To właśnie tam raz do roku odbywa się zjazd miłośników tematyki związanej z Niezidentyfikowanymi Obiektami Latającymi; tam też mieści się Muzeum UFO. Placówka powstała w latach 90., czyli mniej więcej wtedy kiedy przestała obowiązywać oficjalna wersja dotycząca "zabłąkanego" balonu. Inicjatorzy tego przedsięwzięcia podkreślają jednak, że muzeum ma przede wszystkim pełnić funkcję edukacyjną i wyjaśniać zwiedzającym terminy związane z ufologią.

 - UFO, rozumiane jako przybysze z kosmosu, bardziej jest tworem kulturowym niż naukowym - wyjaśnia Grzegorz Dzięgielewski, dziennikarz magazynu "Podróże". - I takie też jest muzeum, w którym popkultura bierze górę nad faktami, ale i tak warto się tam wybrać.

Muzeum
Muzeum UFO w Roswell

Zgodnie z duchem czasu Muzeum UFO jest multimedialne i interaktywne. A więcej o tym miejscu z kosmosu, które twardo stoi na ziemi dowiesz się słuchając nagrania z "Czwartego wymiaru" .

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka kosmos muzeum

Czytaj także

Studenci chcą wystrzelić w kosmos Amelię

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2013 17:51
Studenci z Politechniki Warszawskiej ponownie ruszają na podbój przestworzy. O tym, co szykują tym razem opowiedzieli w "Czwartym wymiarze"!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Las Vegas zaprasza do Muzeum Przestępczości

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2013 19:00
Choć Al Capone dawno już nie żyje, jego legenda wciąż pobudza wyobraźnię ludzi na całym świecie. Dlatego w Las Vegas powstało Muzeum Przestępczości Zorganizowanej i Egzekwowania Prawa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Exploseum" - wybuchowe muzeum

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2013 18:20
"Exploseum" Muzeum D.A.G. Fabrik Bromberg działa w Bydgoszczy, na terenie dawnej niemieckiej fabryki dynamitu. To unikalny na skalę światową przykład architektury przemysłowej zachowanej w praktycznie niezmienionym kształcie od czasów II wojny światowej, w którym umieszczono rozbudowaną, nowoczesną ekspozycję. Zapraszamy na niezwykłą podróż w czasie!
rozwiń zwiń