X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Typy polskich kierowców. Sprawdź, do której grupy należysz

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2013 18:40
Władczy, pobłażliwy, postępowy i agresywny - to cztery rodzaje mężczyzn, których spotkać można na polskich drogach. A ty, do której grupy się zaliczasz?
Audio
  • Jacy są polscy kierowcy? (Czwarty wymiar/Czwórka)
Typy polskich kierowców. Sprawdź, do której grupy należysz
Foto: Glow Images/East News

Choć Panowie często żartują sobie z kobiet-kierowców, okazuje się, że ich zachowanie na drodze też podlega pewnym zasadom. Z badania grupy Navi Expert wynika, że na polskich drogach spotkać można reprezentantów czterech grup kierowców: władczy, pobłażliwi, postępowi i agresywni.

- Kierowca władczy nie daje kluczyków swojej żonie, bo samochód to dla niego symbol władzy, ucieleśnienie marzeń i autorytetu, jaki posiada - opowiada Magda Drzewiecka z serwisu MotoKariera.pl. - Jeśli ten kierowca jedzie na fotelu pasażera, a samochód prowadzi kobieta, staje się on bezlitosnym komentatorem i wytyka każdy błąd. Uważa, że miejsce za kierownicą jest dla najlepszych, a więc w zasadzie… tylko dla niego.

Według badań ten typ kierowcy jeździ autem typu SUV albo terenówką. Zupełnie inaczej rzecz ma się w przypadku kierowcy pobłażliwego, który jest tolerancyjny. - Tacy ludzie uważają, że prowadzenie samochodu jest czynnością bardzo skomplikowaną, więc wybaczają kobietom jako osobom z "małymi rozumkami" ich domniemane błędy - tłumaczy Drzewiecka. - Powstrzymują się od komentarzy, tankują samochód, otwierają bagażnik, parkują za swoją partnerkę. Jednak kieruje nimi wyłącznie przeświadczenie, że nie jesteśmy w stanie zrobić tego same.

A co wyróżnia kierowców postępowych i agresywnych? Dowiedz się więcej, słuchając nagrania z audycji "Czwarty wymiar".

(kd)

Zobacz więcej na temat: Czwórka motoryzacja samochody
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Michał Pernach: motocyklista musi mieć wyobraźnię

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2013 15:15
Dla kierowców są największym zagrożeniem na polskich drogach. Nie przepadają za nimi także rowerzyści, piesi ani, ci którzy mieszkają w blokach tuż przy ulicy. Wraz z wiosną budzi ich do życia ryk silnika i motocykliści, którzy za chwilę na swoich szalejących maszynach wyruszą w miasto.
rozwiń zwiń

Czytaj także

To nie jest samochód, to jest garbus

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2013 13:00
Przyszedł na świat w hitlerowskich Niemczech, a jego ojcem był Ferdynand Porsche. Mały Volkswagen Garbus ma znakomitą biografię, a jego pierwszy model do dzisiaj pozostaje najdłużej produkowanym i najlepiej sprzedającym się modelem samochodu w dziejach motoryzacji.
rozwiń zwiń