X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Z archiwum Pikniku Naukowego

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2013 18:22
Piknik Naukowy to największa plenerowa impreza propagująca naukę w Europie, którą od połowy lat 90. organizuje Polskie Radio. Mamy na to dowody z naszego archiwum i nie zawahamy się ich użyć.
Audio
  • Z Archiwum Polskiego Radia: historia Pikniku Naukowego (Czwarty wymiar/Czwórka)
Piknik Naukowy 2012
Piknik Naukowy 2012Foto: Polskie Radio

Pierwszy Piknik Naukowy odbył się w czerwcu 1996 roku. Wówczas organizatorem było Radio Bis. Rok później impreza w rozbudowanej formule trafiła na Rynek Nowego Miasta. Wzięło w niej udział 17 warszawskich instytucji naukowych i dydaktycznych, które w 13 namiotach prezentowały doświadczenia i pokazy z fizyki, archeologii i medycyny. Jedną z atrakcji było wybijanie monet. - Dzisiaj bijemy bardzo specjalne monety z okazji Pikniku Naukowego. Jest to grosik Radia Bis - zachęcali naukowcy, a uczestnicy nie szczędzili im słów uznania. - Jest bardzo przyjemnie, bardzo ciekawie i bardzo na wesoło. Można na przykład łyknąć sobie trochę helu i być spokojnym o swoje zdrowie, bo to neutralny gaz, który nie reaguje chemicznie.

Piknik w 1997 roku odwiedziło ponad 3 tysięcy osób, co środowisko naukowe uznało za duży sukces. Potem liczba uczestników szybko rosła i nic nie było w stanie zepsuć dobrej zabawy. - Mimo ulewnego deszczu na piknik przychodzi coraz więcej osób - relacjonowała w 1999 roku Joanna Stankiewicz. - I jak co roku największą popularnością cieszą się stanowiska, na których lekarze mierzą ciśnienie i badają poziom cholesterolu.

Co będzie atrakcją tegorocznej edycji? Przekonamy się w sobotę 15 czerwca.

17. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik odbył się na Stadionie Narodowym w Warszawie.

kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Filmowe oblicze Pikniku Naukowego

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2013 14:15
W najbliższą sobotę na Stadionie Narodowym odbędzie się 17. Piknik Naukowy organizowany przez Polskie Radio i Centrum Nauki Kopernik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Piknik Naukowy daje nam niesamowitą energię"

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2013 10:31
15 czerwca startuje XVII Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Tematem tegorocznej edycji jest "Życie". – Na pewno więc większość doświadczeń związana będzie z tym pojęciem – mówi Karolina Sperkowska z CNK.
rozwiń zwiń