Kobieta i mężczyzna to różne typy gracza. Także w sieci

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2013 18:00
Eksplorują systemy gwiezdne i bogacą się na galaktycznej giełdzie. Jak się okazuje w świecie Pardus - MMORPG kobiety i mężczyźni reprezentują różne typy gracza.
Audio
  • Czym różnią się w sieci - kobieta i mężczyzna? (Czwarty wymiar/Czwórka)
Kobieta i mężczyzna to różne typy gracza. Także w sieci
Foto: Glow Images/East News

Zagadnieniu przyjrzeli się psychologowie i socjologowie, dla których środowiska gier MMORPG są wdzięcznym obiektem do badań nad ludzkimi zachowaniami. Jak udało się ustalić naukowcom z Medizinische Universitaet Wien w Austrii kobiety i mężczyźni inaczej zarządzają sieciami społecznościowymi i inaczej zachowują się wobec graczy odmiennej płci.

 - Zdaniem Austriaków kobiety grające w gry typu MMORPG są bardziej zachowawcze i mniej skłonne do ryzyka - mówi Joanna Sosnowska z jednego z portali o nowych technologiach. - Natomiast mężczyźni chętnie nawiązują relacje z innymi uczestnikami, zwłaszcza płci przeciwnej. Panie mają też tendencję do gromadzenia bogactw i jeśli mają do wyboru walkę lub ucieczkę to stawiają na mniejsze zło, czyli sytuację, w której stracą jak najmniej.

W Pardus zarejestrowanych jest 300 000 graczy z całego świata, w tym z Polski. Akcja gry dzieje się w kosmosie, a jej uczestnicy eksplorują systemy gwiezdne, bogacą się na galaktycznej giełdzie i mogą też ze sobą walczyć. Natomiast sieci społecznościowe poszczególnych graczy są niewidoczne dla innych, co zdecydowanie ułatwiło eksperymenty austriackim badaczom.

kul

Czytaj także

Twój wynalazek zmieni świat? Oto, co możesz z nim zrobić

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2013 09:40
W 2014 liczba wynalazków zgłaszanych do polskiego Urzędu Patentowego przez naszych rodaków wzrosła o niemal 14 proc. Łącznie było ich ponad 21 tys. Tylko co zrobić, gdy już wymyślimy rzecz, która zmieni oblicze świata? Warto ją opatentować, by nikt nie podkradł nam pomysłu, albo nie wymyślił czegoś podobnego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jelcz - wielki powrót wielkiej marki

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2013 18:20
Nasza armia szykuje się do wymiany parku samochodowego i zdecydowała się postawić na polskiego producenta. W ten sposób na ulice, ale najpierw do koszar powróci marka Jelcz.
rozwiń zwiń
Czytaj także

R20, paluszki, AA - wszystko o bateriach

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2013 12:30
W "Czwartym wymiarze" bliżej spojrzeliśmy na te małe lub trochę większe urządzenia, dzięki którym zyskaliśmy niezależność od prądu gniazdkowego. Mowa oczywiście o bateriach.
rozwiń zwiń