X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kobieta i mężczyzna to różne typy gracza. Także w sieci

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2013 18:00
Eksplorują systemy gwiezdne i bogacą się na galaktycznej giełdzie. Jak się okazuje w świecie Pardus - MMORPG kobiety i mężczyźni reprezentują różne typy gracza.
Audio
  • Czym różnią się w sieci - kobieta i mężczyzna? (Czwarty wymiar/Czwórka)
Kobieta i mężczyzna to różne typy gracza. Także w sieci
Foto: Glow Images/East News

Zagadnieniu przyjrzeli się psychologowie i socjologowie, dla których środowiska gier MMORPG są wdzięcznym obiektem do badań nad ludzkimi zachowaniami. Jak udało się ustalić naukowcom z Medizinische Universitaet Wien w Austrii kobiety i mężczyźni inaczej zarządzają sieciami społecznościowymi i inaczej zachowują się wobec graczy odmiennej płci.

 - Zdaniem Austriaków kobiety grające w gry typu MMORPG są bardziej zachowawcze i mniej skłonne do ryzyka - mówi Joanna Sosnowska z jednego z portali o nowych technologiach. - Natomiast mężczyźni chętnie nawiązują relacje z innymi uczestnikami, zwłaszcza płci przeciwnej. Panie mają też tendencję do gromadzenia bogactw i jeśli mają do wyboru walkę lub ucieczkę to stawiają na mniejsze zło, czyli sytuację, w której stracą jak najmniej.

W Pardus zarejestrowanych jest 300 000 graczy z całego świata, w tym z Polski. Akcja gry dzieje się w kosmosie, a jej uczestnicy eksplorują systemy gwiezdne, bogacą się na galaktycznej giełdzie i mogą też ze sobą walczyć. Natomiast sieci społecznościowe poszczególnych graczy są niewidoczne dla innych, co zdecydowanie ułatwiło eksperymenty austriackim badaczom.

kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Twój wynalazek zmieni świat? Oto, co możesz z nim zrobić

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2013 09:40
W 2014 liczba wynalazków zgłaszanych do polskiego Urzędu Patentowego przez naszych rodaków wzrosła o niemal 14 proc. Łącznie było ich ponad 21 tys. Tylko co zrobić, gdy już wymyślimy rzecz, która zmieni oblicze świata? Warto ją opatentować, by nikt nie podkradł nam pomysłu, albo nie wymyślił czegoś podobnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jelcz - wielki powrót wielkiej marki

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2013 18:20
Nasza armia szykuje się do wymiany parku samochodowego i zdecydowała się postawić na polskiego producenta. W ten sposób na ulice, ale najpierw do koszar powróci marka Jelcz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

R20, paluszki, AA - wszystko o bateriach

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2013 12:30
W "Czwartym wymiarze" bliżej spojrzeliśmy na te małe lub trochę większe urządzenia, dzięki którym zyskaliśmy niezależność od prądu gniazdkowego. Mowa oczywiście o bateriach.
rozwiń zwiń