Jakie samochody kręcą Piotra Adamczyka?

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2013 11:17
Znany aktor pała ogromną miłością do aut zabytkowych, którymi często porusza się na planie serialu "Czas honoru". - Samochody były moją pasją od dziecka - opowiada Adamczyk w "Czwartym wymiarze".
Audio
  • Piotr Adamczyk: jestem miłośnikiem starych samochodów (Czwarty wymiar/Czwórka)
Piotr Adamczyk; kadr z serialu Przepis na życie
Piotr Adamczyk; kadr z serialu "Przepis na życie"Foto: mat. promocyjne

Jego pierwszy samochód to był "moskwicz” na pedały. - Dużo z nim przeszedłem - wspomina Adamczyk. - Ale nikt inny nie mógł się do niego zmieścić, bo przecież to był taki niewielki samochodzik - dodaje.

Na swój pierwszy prawdziwy samochód zaoszczędził pieniądze z pierwszych teatralnych i filmowych gaż. Był to "maluch" w kolorze jasnozielonym. - Zobaczyłem go, przerdzewiałego, na parkingu - opowiada aktor. - Miał otwartą klapę silnika i właściwie wszystko, co tam było, zostało wyjęte. Kupiłem go więc za grosze i wraz z kolegą, który zna się na mechanice, zmontowaliśmy gotowe auto. Sprzedawałem go z wielkim bólem serca, bo właściwie sami go "ulepiliśmy” - wspomina.

Gdy w jego życiu, po 20. urodzinach, pojawiła się zdolność kredytowa, aktor zapragnął mieć "poważny" samochód. Kupił czerwone Renault Megane Coupe. - Potem koledzy zaczęli mi wmawiać, że "jeżdżę 20-letnim rzęchem" –-wspomina Adamczyk. Znalazł więc swoją markę - Volvo. Dziś na koncie ma tysiące przejechanych kilometrów.

Adamczyk przyznaje jednak, że jest wielkim pasjonatem starych samochodów.

(kd)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Typy polskich kierowców. Sprawdź, do której grupy należysz

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2013 18:40
Władczy, pobłażliwy, postępowy i agresywny - to cztery rodzaje mężczyzn, których spotkać można na polskich drogach. A ty, do której grupy się zaliczasz?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Filmowa gwiazda wśród camperów

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2013 15:00
Jak wygląda profesjonalny filmowy camper? Sprawdzimy to w piątkowym "Czwartym wymiarze".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mateusz Damięcki: chciałbym mieć specjalizację "aktor międzynarodowy"

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2013 14:00
W niektórych częściach świata "Zagubiony czas" radzi sobie lepiej niż "Wielki Gatsby". W tej niemieckiej produkcji główną rolę męską zagrał polski aktor - Mateusz Damięcki.
rozwiń zwiń