Jakie samochody kręcą Piotra Adamczyka?

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2013 11:17
Znany aktor pała ogromną miłością do aut zabytkowych, którymi często porusza się na planie serialu "Czas honoru". - Samochody były moją pasją od dziecka - opowiada Adamczyk w "Czwartym wymiarze".
Audio
  • Piotr Adamczyk: jestem miłośnikiem starych samochodów (Czwarty wymiar/Czwórka)
Piotr Adamczyk; kadr z serialu Przepis na życie
Piotr Adamczyk; kadr z serialu "Przepis na życie"Foto: mat. promocyjne

Jego pierwszy samochód to był "moskwicz” na pedały. - Dużo z nim przeszedłem - wspomina Adamczyk. - Ale nikt inny nie mógł się do niego zmieścić, bo przecież to był taki niewielki samochodzik - dodaje.

Na swój pierwszy prawdziwy samochód zaoszczędził pieniądze z pierwszych teatralnych i filmowych gaż. Był to "maluch" w kolorze jasnozielonym. - Zobaczyłem go, przerdzewiałego, na parkingu - opowiada aktor. - Miał otwartą klapę silnika i właściwie wszystko, co tam było, zostało wyjęte. Kupiłem go więc za grosze i wraz z kolegą, który zna się na mechanice, zmontowaliśmy gotowe auto. Sprzedawałem go z wielkim bólem serca, bo właściwie sami go "ulepiliśmy” - wspomina.

Gdy w jego życiu, po 20. urodzinach, pojawiła się zdolność kredytowa, aktor zapragnął mieć "poważny" samochód. Kupił czerwone Renault Megane Coupe. - Potem koledzy zaczęli mi wmawiać, że "jeżdżę 20-letnim rzęchem" –-wspomina Adamczyk. Znalazł więc swoją markę - Volvo. Dziś na koncie ma tysiące przejechanych kilometrów.

Adamczyk przyznaje jednak, że jest wielkim pasjonatem starych samochodów.

(kd)

Czytaj także

Typy polskich kierowców. Sprawdź, do której grupy należysz

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2013 18:40
Władczy, pobłażliwy, postępowy i agresywny - to cztery rodzaje mężczyzn, których spotkać można na polskich drogach. A ty, do której grupy się zaliczasz?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Filmowa gwiazda wśród camperów

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2013 15:00
Jak wygląda profesjonalny filmowy camper? Sprawdzimy to w piątkowym "Czwartym wymiarze".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mateusz Damięcki: chciałbym mieć specjalizację "aktor międzynarodowy"

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2013 14:00
W niektórych częściach świata "Zagubiony czas" radzi sobie lepiej niż "Wielki Gatsby". W tej niemieckiej produkcji główną rolę męską zagrał polski aktor - Mateusz Damięcki.
rozwiń zwiń