X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

200 milionów osób "siedzi" teraz na Skypie

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2013 18:38
29 sierpnia 2003 roku powstał komunikator Skype. Dziś możemy powiedzieć, że zrewolucjonizował on komunikację w internecie.
Audio
  • Skype ma już 10 lat - materiał Mateusza Kulika (Czwarty Wymiar/Czwórka)
200 milionów osób siedzi teraz na Skypie
Foto: fot. skype.com

Przez pierwsze lata istnienia Skype opierał się tylko na rozmowach przez komputer bez opcji wideo. Z czasem pojawiła się transmisja wizualna a wraz z nią rzesze zwolenników rozmów przez Skype'a. Dziś komunikator kończy 10 lat. Darmowe rozmowy, które można prowadzić dzięki temu programowi, to był absolutny hit, a wynaleźli go Szwed i Duńczyk.

- Twórcy Skype'a wcześniej zajmowali się aplikacją o nazwie Kaaza służącą do pobierania plików z sieci P2P, która nie wymagała serwerów. Nie był to jednak dochodowy biznes - mówi Maciej Gajewski, Chip.pl. - Podpierając się tym doświadczeniem stworzyli komunikator, który działa na tej samej zasadzie: użytkowników czyni serwerami. Tak powstał Skype - wyjaśnia.

Z roku na rok liczba użytkowników Skype'a rosła. W 2008 aplikacja miała już miliard pobrań, a dziś używa go ponad 200 milionów osób.
W niektórych krajach zdarzały się próby podsłuchiwania rozmów przez Skype'a. Takie działania ma na koncie rząd amerykański. W Etiopii używanie tego komunikatora było zagrożone karą więzienia. Podobno w Chinach jest przygotowana specjalna wersja Skype'a, która pozwala na podsłuchiwanie użytkowników.
Dziś Skype dostępny jest na wielu urządzeniach mobilnych i wciąż zyskuje nowych użytkownikóworazi fanów.
(pj)

Zobacz więcej na temat: Czwórka skype technologie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czas na inteligentne ciuchy

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2013 18:41
W świecie nowych technologii wszystkie urządzenia musza być inteligentne. Nic dziwnego, że przyszedł czas na mądre ubrania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak dentysta odstresowuje pacjentów?

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2013 08:20
Gliwicki dentysta znalazł sposób na zestresowanych pacjentów...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Scenograf musi mieć otwartą głowę

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2013 09:30
W słownikowej definicji "scenografia" to plastyczna oprawa filmu, sztuki teatralnej, widowiska operowego, baletowego lub telewizyjnego. Dzięki nowym technologiom praca w tej branży to nie tylko duże wyzwanie, ale i prawdziwa przyjemność.
rozwiń zwiń