rozGRYwka: "Evolutio!"

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2013 19:40
Świetna, pobudzająca do myślenia rozrywka w efektownym opakowaniu. Tak najkrócej można opisać grę "Evolutio!", którą wzięliśmy dzisiaj pod lupę.
Audio
Evolutio
Evolutio!Foto: mat. pras.

- Jest to gra edukacyjna i wielu graczy już na wstępie jest negatywnie nastawionych do tego typu rozrywek - mówi w "4 wymiarze" Kamil Jasieński. - Okazuje się jednak, że nie zawsze rozgrywka, która ma nas czegoś nauczyć musi być nudna i tak właśnie jest w przypadku "Evolutio!", gry, która pokazuje nam jak funkcjonują fundusze europejskie.
Pomysł na grę zrodził się dwa lata temu pod skrzydłami Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. Gra planszowa miała na celu zaznajomienie młodych ludzi z programem rozwoju naszego kraju poprzez fundusze europejskie. Ciekawy plan doczekał się atrakcyjnego przygotowania i dzisiaj możemy cieszyć się produktem, który przyciąga nie tylko młodzież, ale i wytrawnych graczy. Rozpoczęły się już zapisy do Mistrzostw Polski w "Evolutio!".
Wydaje się, że gra powinna się okazać dużym sukcesem. Powodów jest kilka. - Naprawdę wydanie robi wrażenie, ale trzeba też powiedzieć o bardzo ważnej kwestii - zaznacza Jasieński. - W "Evolutio!" nie ma żadnych negatywnych emocji. Gracze ze sobą nie rywalizują, ale współpracują.
Gra nie jest przeznaczona na razie do ogólnej sprzedaży. Mogą ją otrzymać różne placówki kulturalne czy oświatowe, o ile wyrażą taką chęć i zainteresowanie. Z pewnością warto.
(ac)

Czytaj także

rozGRYwka: "111 - alarm dla Warszawy" inspirowane historią

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2013 12:24
W ostatnich latach nie raz spotykalismy się z fajnymi, nowoczesnymi formami nauczania historii. IPN kolejny raz fakty historyczne wplata w grę planszową, która tym razem mówi o działaniach lotniczych w 1939 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Twister Rave" - kręć się aż do utraty tchu

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2013 12:50
Pobudzają do ruchu i dobrej zabawy. Gry typu "Twister" cieszą się dużą popularnością, nic więc dziwnego że producenci wymyślają coraz to nowe wersje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

rozGRYwka: "CV"

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2013 08:30
Tu wszystko jest możliwe, a Ty możesz być kim tylko chcesz. Gra planszowa "CV" pozwala przeżyć Ci życie, tak jak tylko byś chciał.
rozwiń zwiń