Najlepsze gadżety na domówkę

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2013 18:30
Są niewielkie, zmieszczą się w każdej kuchni i dostarcza mnóstwo radości - nam i naszym znajomym, którzy właśnie wpadli na domówkę. Testujemy przyrządy do robienia popcornu oraz waty cukrowej.
Audio
  • Testujemy gadżety na domówkę (Czwarty wymiar/Czwórka)
Popcorn i watę cukrową przygotujesz w domu w ciągu 10 minut
Popcorn i watę cukrową przygotujesz w domu w ciągu 10 minutFoto: Glow Images/East News

W domowych warunkach watę cukrową przygotujemy zaledwie w 7 minut: - Najpierw urządzenie trzeba rozgrzać, bo cukier pod wpływem temperatury i właściwej rotacji zamienia się w watę - tłumaczy Michał Obalewski, przedstawiciel dystrybutora marki. - To urządzenie ma także dodatkową zaletę, bo możemy wrzucić do niego cukierki. W ten sposób, z klasycznych twardych landrynek, otrzymamy mieniące się kolorami cukrowe nici, które nawijamy na patyczek i mamy słodką watę jak z wesołego miasteczka.

Jeśli zaś chcielibyśmy, żeby nasi goście poczuli się jak w kinie powinniśmy sięgnąć bo domowe urządzenie do robienia popcornu.

- Maszyna wygląda jak duży młynek do kawy i zanim zaczniemy z niej korzystać, także musimy ją rozgrzać - mówi ekspert. - Potem wrzucamy ziarna kukurydzy, które pęcznieją, ale już nie wyskakują z patelni, jak to ma miejsce, kiedy robimy popcorn na patelni. Do przygotowania tej przekąski nie używamy oleju, dzięki czemu obniżamy jego wartość kaloryczną.

kul

Czytaj także

Paula Januszkiewicz - legalna hakerka

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2013 18:30
W zdominowanym przez mężczyzn świecie IT jest kobieta, która o bezpieczeństwo w sieci wie wszystko. To Paula Januszkiewicz - światowy autorytet w dziedzinie bezpieczeństwa komputerowego i gość Kuby Marcinowicza.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wakacyjny gadżet: Kitchen Safe

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2013 09:00
Masz problem z wilczym apetytem, nie możesz oderwać się od telefonu? Schowaj swoje nałogi w sejfie i ćwicz silną wolę.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gadżet od kuchni: Smart Plate

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2013 18:10
Julian Caraulani zaprojektował talerz Smart Plate, który zważy znajdujący się na nim posiłek, do tego powie nam ile jest w nim kalorii i związków odżywczych.
rozwiń zwiń