Gadżet od kuchni: Smart Plate

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2013 18:10
Julian Caraulani zaprojektował talerz Smart Plate, który zważy znajdujący się na nim posiłek, do tego powie nam ile jest w nim kalorii i związków odżywczych.
Audio
  • Jak będzie działać Smart Plate? (Czwarty Wymiar/Czwórka)
Tak wygląda talerz dziś. A wkrótce będzie skrzyżowaniem wagi, tacy, radioodbiornika i dietetyka
Tak wygląda talerz dziś. A wkrótce będzie skrzyżowaniem wagi, tacy, radioodbiornika i dietetykaFoto: Glow Images/East News

- Naczynie ma wbudowane sensory, których zadaniem jest analiza znajdującej się na talerzu potrawy - tłumaczy Piotr Gnyp z portalu Gadżetomania. - Nie sądzę, żeby było to w jakikolwiek sposób niebezpieczne dla naszego zdrowia. Producent nie mógłby sobie na to pozwolić.

A jak już dowiemy się wszystkiego o naszym jedzeniu wszystkiego, będziemy mogli dla lepszego trawienia zaprogramować sobie odpowiednią, nastrojową muzykę. Tylko, czy to w ogóle ma sens?

- Zdrowemu człowiekowi nikt nie zaleca aż tak dokładnego liczenia kalorii, bo nie jest to zwyczajnie potrzebne - mówi dietetyk Elżbieta Duda-Gmurczyk. - Ten wynalazek i w ogóle analizę naszego codziennego posiłku traktowałabym raczej jako niegroźną ciekawostkę.

kul

Czytaj także

Paula Januszkiewicz - legalna hakerka

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2013 18:30
W zdominowanym przez mężczyzn świecie IT jest kobieta, która o bezpieczeństwo w sieci wie wszystko. To Paula Januszkiewicz - światowy autorytet w dziedzinie bezpieczeństwa komputerowego i gość Kuby Marcinowicza.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wakacyjny gadżet: Kitchen Safe

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2013 09:00
Masz problem z wilczym apetytem, nie możesz oderwać się od telefonu? Schowaj swoje nałogi w sejfie i ćwicz silną wolę.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Scenograf musi mieć otwartą głowę

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2013 09:30
W słownikowej definicji "scenografia" to plastyczna oprawa filmu, sztuki teatralnej, widowiska operowego, baletowego lub telewizyjnego. Dzięki nowym technologiom praca w tej branży to nie tylko duże wyzwanie, ale i prawdziwa przyjemność.
rozwiń zwiń