X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Katowice Street Art Festival 2014. Ta edycja będzie wyjątkowa

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2014 17:30
Zbliża się 4. odsłona Katowice Street Art Festival. Choć początki imprezy były skromne, dziś to wydarzenie, które odmienia oblicze miasta. - W tym roku będzie… eksperymentalnie - zapowiadają w Czwórce Magda Piechaczek i Michał Kubieniec, organizatorzy.
Audio
  • Magda Piechaczek i Michał Kubieniec o Katowice Street Art Festival 2014 (Czwórka/Stacja Kultura)
  • Wybierz się do Katowic i zobacz wszystkie pofestiwalowe murale (Czwórka/Stacja Kultura)
Katowice Street Art Festival 2014. Ta edycja będzie wyjątkowa
Foto: streetfiles.org/Wikimedia Commons/CC

Tegoroczny Katowice Street Art Festival startuje 16 maja i potrwa tydzień. Organizatorzy postawili na rezydencje artystyczne. Artyści, biorący udział w festiwalu spędzą więc sporo czasu w mieście, by oswoić się z jego klimatem i sprawić, żeby ich prace bardziej wpisywały się w jego klimat. - W tym roku zapraszamy artystów, by byli w tym mieście przez dłuższy czas. Chodzi o to, by ich prace bardziej "wchodziły" w miasto, nawiązywały dialog z mieszkańcami - mówi Michał Kubieniec, współorganizator imprezy.

W trakcie samego festiwalu nie zabraknie atrakcji. - Odbędą się między innymi dwie duże wystawy. Jedna z nich to wystawa miejskiej typografii, na którą zaproszeni są grafficiarze i projektanci graficzni, tacy jak Łukasz Dziedzic i Edgar Bąk. Druga to "Fale subiektywne. Historia polskiego street artu", pierwsza w Polsce wystawa podsumowująca to, co dzieje się w rodzimej sztuce - tłumaczy Kubieniec.

Katowice Street Art Festival to jedna z nielicznych imprez tego typu, podczas której prace artystów nie wymagają właściwie akceptacji organizatorów. - Często jest tak, że nie wiemy, co powstanie na murze. Nawet, jeśli wiemy, nie cenzurujemy prac - mówią goście "Stacji Kultura".

Katowice
Katowice Street Art Festival 2014

W tym roku wśród zaproszonych artystów nie zabraknie naprawdę poważnych nazwisk. Wystąpią m.in. trzej artyści z Ukrainy. - Aktualna sytuacja w tym kraju zmusiła ich do tego, by odnieść się do niej w swoich pracach. To, co namalują, będzie siłą rzeczy zaangażowane politycznie - przyznaje Kubieniec.

W festiwalu biorą udział także zwykli mieszkańcy Katowic. - I nie chodzi tylko o przechodniów, którzy po prostu oglądają prace - mówi Magda Piechaczek, współorganizatorka. - Są wolontariusze, którzy pomagają w organizacji imprezy, tworzą się także grupy ludzi, którzy po prostu przychodzą, by porozmawiać z artystami.

Najważniejsze jednak, według organizatorów imprezy jest to, że wokół festiwalu udaje się powoli zbudować platforę do debaty o przestrzeni publicznej. - To duża wartość Katowice Street Art Festival - zaznacza Kubieniec.

(kd/kul)

Zobacz więcej na temat: Czwórka malarstwo SZTUKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Radek Szlaga: nie interesuje mnie piękno oczywiste

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2013 16:00
Wizualna erudycja zaprzęgnięta w służbę groteski - taka jest sztuka Radka Szlagi, jednego z najgorętszych artystów na polskim rynku sztuki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak wypożyczyć dzieło sztuki do własnego salonu

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2013 16:22
Nie wszystkich stać, by kupić obraz cennionego malarza, a chcieliby mieć je w domu. W Polsce na wprost takim zachciankom wychodzą galerie sztuki i wypożyczają obrazy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Banksy: kryminalista czy wybitny artysta?

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2014 17:50
Wyniósł graffiti do rangi sztuki ulicznej. Prowokuje, budzi uznanie, ale przede wszystkim ciekawość. Kim właściwie jest Banksy?
rozwiń zwiń