Kazik Staszewski - zapalony kinoman

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2014 15:00
Kazik Staszewski jest znanym muzykiem, autorem tekstów, gra na saksofonie, ale okazuje się, że nie tylko dźwięk jest jego pasją. Artysta uwielbia spędzać czas przed ekranem.
Audio
  • Pasje artystów: Kazik Staszewski - zapalony kinoman (Czwórka/Stacja Kultura)
Kazik Staszewski - zapalony kinoman
Foto: Bartosz Bajerski

- Kazik Staszewski od zawsze był kinomanem. Uwielbiał kino, oglądanie filmów w ciemnej sali, w oryginalnym języku, na szerokim ekranie, z napisami - opowiada w Czwórce znawca muzyki i muzyków, Czwórkowy dziennikarz Bartek Koziczyński.
Czytaj także: Kazik Na Żywo rozgrzał scenę Czwórki

Istotnym jest, że przez wiele lat warunki kinowe nie były do odtworzenia w zaciszu domowym. Do dyspozycji mieliśmy jedynie kasety VHS, gdzie obraz był obcięty, dźwięk monofoniczny i z nałożonym lektorem. - Z tych powodów Kazika nie interesowało w ogóle oglądanie filmów w domu. - mówi Koziczyński. - Do momentu, gdy wynaleziono DVD, a wraz z nim nowe możliwości. Wtedy życie artysty uległo odwróceniu. Przestał chodzić do kina i zaczął zbierać filmy na płytach.

Tak jak na scenie i swoich płytach Kazik daje z siebie wszystko, tak przy kolekcjonowaniu filmów też nie okazał się amatorem. - Jego zbieranie filmów nie oznacza kupienia kilku tytułów. Jeśli chce on obejrzeć jakiś obraz to musi go mieć, musi go kupić. Jego kolekcja rozrasta się do potężnych rozmiarów.

Sprawdź także: Kazik poleca J-23 i Korpus Dyplomatyczny

Bartosz Koziczyński zaznacza, że Kazik kupuje nie tylko te filmy, które wydano u nas w kraju. Jest takim fanem kina, że szuka interesujących pozycji w zagranicznej, egzotycznej kinematografii i sprowadza je do Polski. Posłuchaj załączonego materiału Kasi Oklińskiej ze "Stacji Kultura" i dowiedz się więcej o pasji Kazika.

(pj, ac)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kazik poleca J-23 i Korpus Dyplomatyczny

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2014 15:00
Niedawno światło dzienne ujrzało wydawnictwo zawierające materiał zespołów J-23 (kiedyś Korpusu Dyplomatycznego). - Chylę czoła przed tym, jak chłopakom poszły te nagrania - chwali płyty Kazik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gienek Loska: wciąż gram na ulicy

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2014 11:33
Bluesowy artysta rozkochał publiczność w swoim głosie i charakterze. Nic więc dziwnego, że słuchacze Czwórki dopytują, gdzie jest Gienek Loska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy "Słoma" Słomiński: muzyka korzeni wciąż gra w mojej pracowni

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2014 13:00
Jurka "Słomę" Słomińskiego znają wszyscy, którzy słuchali bębnów w Jarocinie, a także ci skupieni wokół społeczności, która powstała wokół jego domu i pracowni w Dąbrówce. Tam mieszka, tworzy i robi bębny od 1982 roku.
rozwiń zwiń