Jak Eddie Redmayne stał się Stephenem Hawkingiem

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2015 14:00
- Możemy pooglądać fajne aktorstwo, ale fajnego filmu nie zobaczymy - mówi o "Teorii wszystkiego" krytyk filmowy Kuba Popielecki. Obraz wchodzi do kin 30 stycznia.
Audio
  • Czy warto wybrać się do kina na "Teoria wszystkiego"? Odpowiada krytyk filmowy Kuba Popielecki (Czwórka/Stacja kultura)
- Eddie Redmayne grający Stephena Hawkinga praktycznie stał się Stephenem Hawkingiem - mówił w Czwórce krytyk filmowy Kuba Popielecki
- Eddie Redmayne grający Stephena Hawkinga praktycznie stał się Stephenem Hawkingiem - mówił w Czwórce krytyk filmowy Kuba PopieleckiFoto: UIP/mat. promocyjne

"Teoria wszystkiego" to historia Stephena Hawkinga (Eddie Redmayne), jego związku z pierwszą żoną Jane Wilde (Felicity Jones), z którą spędził prawie 30 lat. Poznali się na studiach w Cambridge, w 1965 roku wzięli ślub. Reżyser James Marsh opowiada ich historię od momentu pierwszego zauroczenia aż do rozpadu małżeństwa, do którego przyczyniła się nie tylko postępująca choroba, ale także różnice religijne.

- Z filmowymi biografiami jest jeden problem: kto widział jedną, widział wszystkie - mówi Kuba Popielecki z Filmwebu. - Nawet nie znając losów Stephena Hawkinga, jesteśmy w stanie wszystko przewidzieć, zanim jeszcze pójdziemy do kina - dodaje.

Rozmówca Katarzyny Węsierskiej dostrzega jednak plusy. - Warto pochwalić aktorów. Eddie Redmayne grający Stephena Hawkinga praktycznie stał się Stephenem Hawkingiem. To zasłużona, choć oczywista nominacja do Oscara. Wiadomo przecież, że Akademia uwielbia aktorów wcielających się w prawdziwe postaci, szczególnie dotknięte jakąś chorobą - podkreśla gość Czwórki.

W audycji mówiliśmy także o polskim filmie "Ziarno prawdy" oraz niemieckiej produkcji "Jeśli Bóg jest".
***
Tytuł audycji: Stacja Kultura
Prowadziła: Katarzyna Węsierska
Gość: Kuba Popielecki, krytyk filmowy
Data emisji: 30.01.2015
Godzina emisji: 13.00
mk/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Kebab i Horoskop" - polska komedia jak czeski film

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2015 12:00
"Kebab i Horoskop", w którym gra m.in. Bartłomiej Topa, to polski film, przesiąknięty absurdalnym humorem. - Wszystko dlatego, że czeskie kino bardzo mnie inspiruje - mówi reżyser Grzegorz Jaroszuk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Borys Lankosz opowie o "Ziarnie prawdy"

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2015 17:38
W kinach "Ziarno prawdy" - kryminał według powieści Zygmunta Miłoszewskiego. Naszym gościem będzie reżyser Borys Lankosz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aleksandra Hamkało - filmowa kochanka Szackiego

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2015 15:00
Film "Ziarno prawdy" Borysa Lankosza, na podstawie bestsellerowej powieści Zygmunta Miłoszewskiego, już od 30 stycznia w kinach. - To znacznie więcej niż typowy kryminał - zdradziła Aleksandra Hamkało.
rozwiń zwiń