Orły 2015. Relacja z wręczenia polskich Oscarów

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2015 13:14
We wtorkowej "Stacji Kultura" będzie się działo! Zaprosimy was na spotkanie z twórcami filmów, które otrzymają wyjątkowe nagrody.
Plan zdjęciowy filmu Jack Strong
Plan zdjęciowy filmu "Jack Strong"Foto: materiały promocyjne/Scorpio Studio

Polskie Nagrody Filmowe, czyli Orły, przez wielu nazywane polskimi Oscarami, to wyróżnienie przyznawane przez Polską Akademię Filmową. Pierwsze wręczenie miało miejsce już w 1999 roku. Dziś nominowani do niej są m.in. Jan Komasa za reżyserię filmu "Miasto 44", Marcin Dorociński za główną rolę w filmie "Jack Strong" i Agata Kulesza jako "Pani z przedszkola". W "Stacji Kultura" zaprosimy was na relację z przyznania tych wyjątkowych statuetek.

Gościem audycji będzie także Dorota Swinarska z Instytutu Goethego. Opowie o akcji "Wiersze w metrze", która po czteroletniej przerwie powróci do Warszawy.

***

Na "Stację Kultura" zapraszamy w środę (25.02.) w godz. 10.00-11.00. Audycję poprowadzi Katarzyna Dydo.

(kd/mm)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jakub Gierszał o filmie "Hiszpanka": warto do niego wracać

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2015 16:00
- Ten film trzeba obejrzeć wielokrotnie, by za każdym razem móc odkrywać w nim coś nowego - opowiadają w Czwórce aktorzy Jakub Gierszał i Sandra Korzeniak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Birdman" upadłym batmanem - czyli weekendowe premiery

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2015 15:14
Upadły aktor, alternatywna wizja powstania wielkopolskiego, czy "Jack Sparrow" na tropie obrazu Goi? W Czwórce mówimy, na co warto iść w weekend do kina.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kebab i Horoskop" - humor tak absurdalny, że aż bolesny

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2015 12:08
Czwórka odwiedziła twórców filmu "Kebab i Horoskop". - To obraz, dzięki któremu możemy zdystansować się od naszego własnego życia - mówi Bartłomiej Topa.
rozwiń zwiń