Jakub Gierszał o filmie "Hiszpanka": warto do niego wracać

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2015 16:00
- Ten film trzeba obejrzeć wielokrotnie, by za każdym razem móc odkrywać w nim coś nowego - opowiadają w Czwórce aktorzy Jakub Gierszał i Sandra Korzeniak.
Audio
  • Jakub Gierszał i Sandra Korzeniak opowiadają o pracy na planie filmowym "Hiszpanki" w reżyserii Łukasza Barczyka (Czwórka/Stacja Kultura)
Jakub Gierszał opowiadał w Czwórce o tym, dlaczego Hiszpanka jest filmem, który pozostawi ślad w sercach widzów
Jakub Gierszał opowiadał w Czwórce o tym, dlaczego "Hiszpanka" jest filmem, który pozostawi ślad w sercach widzówFoto: PAP/Grzegorz Jakubowski

To produkcja w reżyserii Łukasza Barczyka, która - jak opowiadał Jakub Gierszał - wymyka się wszelkim kryteriom. - Kino gatunkowe zaczęło się powoli wyczerpywać w Polsce, dlatego "Hiszpanka" miała być i jest "międzygatunkowa" - tłumaczył aktor. - Ten film jest tak wielopoziomowy, że warto go oglądać mnóstwo razy - wtóruje mu Sandra Korzeniak.

To zrealizowana z rozmachem historia Ignacego Jana Paderewskiego, który u schyłku I wojny światowej staje się celem mentalnego ataku. W produkcji udział wzięło 50 kaskaderów, 2 tysiące statystów, kostiumy sprowadzano aż z sześciu europejskich państw. Wszystko po to, by efekt końcowy "rzucał" widza na kolana. - Praca na planie była pozytywnym doświadczeniem, zwłaszcza że obsada była bardzo międzynarodowa - wspomina Gierszał. W "Hiszpance" zobaczymy m.in. Jana Peszka i Crispina Glovera.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Goście: Jakub Gierszał, Sandra Korzeniak, aktorzy

Data emisji: 19.01.2015

Godzina emisji: 10.00

(kd/mc)

Czytaj także

Marcin Dorociński: praca u Kolskiego była zaszczytem

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2014 13:00
Niebawem do kin wejdzie najnowszy film Jana Jakuba Kolskiego "Serce, serduszko". To poruszająca, ciepła historia familijna, w której pierwsze skrzypce grają niezwykle utalentowana debiutantka Maria Blandzi oraz Marcin Dorociński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Konwerski Russ: dobry zwiastun to kino w pigułce

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2014 14:00
W zalewie premier filmowych często decyzja o tym, na którą z nich się zdecydujemy, jest kwestią impulsu. Najłatwiej ją podjąć po obejrzeniu intrygującego trailera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ziarno prawdy" obudziło chłopca w Więckiewiczu

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2015 13:00
Thriller "Ziarno prawdy" w reżyserii Borysa Lankosza już 30 stycznia trafi do kin. Film oparty o bestsellerową powieść Zygmunta Miłoszewskiego wyróżnia się iście amerykańskim rozmachem.
rozwiń zwiń