Patryk Vega: "Złe psy" są o prawdziwych facetach

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2015 13:00
W książce Vega opisuje całą prawdę o policji. - Brutalność i makabra łączą się tu z mocnym, czarnym humorem - mówi reżyser.
Audio
  • Patryk Vega - reżyser, który przeniknął w policyjne struktury (Czwórka/Stacja Kultura)
W książce Złe psy. W imię zasad Patryk Vega opisał mechanizmy działań policji. Jak się okazuje, po tę lekturę sięgają głównie... kobiety
W książce "Złe psy. W imię zasad" Patryk Vega opisał mechanizmy działań policji. Jak się okazuje, po tę lekturę sięgają głównie... kobiety Foto: Ola Górska

Twórca filmów "Pitbull" i "Służby specjalne" o mechanizmach działających w służbach mundurowych wie naprawdę dużo. - Postanowiłem napisać o tych, którzy nigdy się nie sprzedali - opowiada Vega. - O ostatnich żyjących romantykach, którzy dla swojej pracy poświęcili rodziny, przyjaciół i zdrowie.

Patryk Vega zdradza tajemnice Wydziału Zabójstw, mówi, czy łatwo przekupić policjanta oraz tłumaczy czy istnieją różnice między gangsterami a stróżami prawa.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Goście: Patryk Vega (reżyser, autor książki "Złe psy. W imię zasad")

Data emisji: 26.05.2015

Godzina emisji: 10.00

kul/kd

Czytaj także

Marek Wałkuski: opisałem prawdziwe oblicze Ameryki

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2014 13:30
- W Europie opinia o Stanach i ich mieszkańcach jest często kompletnie nietrafiona - powiedział Marek Wałkuski, autor książki "Ameryka po kaWałku".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Sztywny" Gołkowskiego. Opowieść o rosyjskich dresach

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2015 15:00
- Nie mogę uwolnić się od Rosji. Dlatego "wschodniość" jest punktem odniesienia dla każdej mojej książki - opowiada Michał Gołkowski, autor "Sztywnego".
rozwiń zwiń