"Xsięgi Nefasa". "Gra o Tron" z epoki Piastów

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2016 08:00
Małgorzata Saramonowicz ma na koncie scenariusze do filmów "Jak pozbyć się cellulitu" i "Lejdis". W swojej najnowszej książce sięgnęła do słowiańskiej mitologii i stworzyła sagę fantasy na miarę Andrzeja Sapkowskiego czy Georga. R. R. Martina.
Audio
  • "Xsięgi Nefasa", czyli opowieść o tym, jakie tajemnice skrywał Gall Anonim. Rozmowa z autorką książki Małgorzatą Saramonowicz (Stacja Kultura/Czwórka)
Małgorzata Saramonowicz została okrzyknięta następczynią E.A. Poego. W najnowszej książce zabiera czytelnika do epoki Piastów (frag, okładki)
Małgorzata Saramonowicz została okrzyknięta następczynią E.A. Poe’go. W najnowszej książce zabiera czytelnika do epoki Piastów (frag, okładki)Foto: mat. promocyjne

okładka książki okładka książki

- "Xsięgi Nefasa. Trygław. Władca losu" to przygodowa powieść historyczna z XII wieku z elementami fantasy - opowiada autorka. - Jest tam mnówstwo fantastycznych bohaterów, których pierwowzory odnajdziemy w historii Polski. 

Tytułowy Nefas wzorowany jest na kronikarzu króla Bolesława Krzywoustego, Gallu Anonimie. W książce nie brakuje też nawiązań do studenckiej pasji Małgorzaty Saramonowicz oraz krwawego okresu w dziejach Polski, który zadziałał na wyobraźnię autorki.  

***

Prowadzenie: Michał Piwowarek

Przygotował: Mateusz Patyk

Data emisji: 5.02.2016

Godzina emisji: 13.30

Materiał został wyemitowany w audycji Stacja Kultura

kul/mc

Czytaj także

"Imperium mrówek" - w mrowisku jak w thrillerze

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2015 12:30
"Imperium mrówek" uczyniło z Bernarda Werbera pisarza światowej sławy. - Wiele osób wyśmiało mój pomysł pisania o mrówkach. Czas pokazał, że nie mieli racji - wspomina pisarz.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Anna Dziewit-Meller o Harper Lee. "Pisarka kultowa"

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2015 12:30
W ciągu 7 dni milion Amerykanów kupiło najnowszą książkę Harper Lee. - To ich kultowa pisarka, choć tak naprawdę ma w dorobku tylko dwie książki - mówi dziennikarka Anna Dziewit-Meller.
rozwiń zwiń