Baczyński na imieninach u Jana Kochanowskiego

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2016 11:31
- Gościem specjalnym Imienin Jana Kochanowskiego będzie Krzysztof Kamil Baczyński - mówi Julia Burzec, koordynatorka imprezy. - Znany poeta, ale niepoznany grafik.
Audio
  • Julia Burzec, koordynatorka Imienin Jana Kochanowskiego opowiada o tej niezwykłej imprezie w ogrodzie Krasińskich w Warszawie (Stacja Kultura/Czwórka)
To w ogrodzie Krasińskich odbędą się wielkie imieniny Jana Kochanowskiego
To w ogrodzie Krasińskich odbędą się wielkie imieniny Jana KochanowskiegoFoto: Wikipedia/Matpol222/CC

- Krzysztof Kamil Baczyński to poeta niby bardzo znany, ale wciąż niewiele o nim wiemy - mówi gość Czwórki. - Na Imieninach Jana Kochanowskiego poznamy go innego niż w szkole. Opowiemy o jego grafikach, które przechowywane są w zbiorach Biblioteki Narodowej. Zdradzimy jak wydawał i ilustrował swoje tomiki. Opowiemy o smokach i baśniowych stworach w jego wierszach - dodaje.

18 czerwca pisarze, poeci, ilustratorzy, dziennikarze, aktorzy, najlepsze polskie wydawnictwa, warszawskie klubokawiarnie zaangażują się w świętowanie imienin polskiego poety. Z tej okazji odbędzie się wielki piknik literacki, zaserwowany zostanie poczęstunek jak z dawnych lat, rozegrany będzie poetycki mecz na utwory o miłości, a całość zakończy wyjątkowy dancing. Kogo spotkamy na poetyckich imieninach? O tym m.in. Julia Burzec opowiadała w Czwórce.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Julia Burzec (koordynatorka Imienin Jana Kochanowskiego, Biblioteka Narodowa)

Data emisji: 13.06.2016

Godzina emisji: 10.00

pj/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowi Warszawiacy - przyjezdni, ale czy gorsi?

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2015 12:00
- Warszawę w dużej mierze tworzą teraz przyjezdni. Festiwal Nowi Warszawiacy ma naszkicować ich portret i sprawdzić, jak wyglądają relacje między rdzennymi mieszkańcami, a tymi, którzy właśnie się osiedlają.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawskie neony - reklama, która tworzy klimat

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2015 11:20
Miłośnicy neonów z Warszawy najpierw je fotografowali, potem ratowali i odnawiali, a wreszcie - otworzyli muzeum. Teraz wydali album "Neon" ze zdjęciami Ilony Karwińskiej.
rozwiń zwiń