Polskie Radio
Section05
miasto

Wybory prezydenckie 2020. Tak miasta i wsie głosowały na Andrzeja Dudę i Rafała Trzaskowskiego

W niedzielnych wyborach prezydent Andrzej Duda uzyskał najlepszy wynik w gminach do 5 tys. osób, a kandydat KO Rafał Trzaskowski - w miastach powyżej 500 tys. osób. Kandydatem, którego poparcie utrzymywało się na podobnym poziomie niezależnie od wielkości gminy, był Krzysztof Bosak (Konfederacja).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 Andrzej Duda Rafał Trzaskowski Szymon Hołownia Robert Biedroń Krzysztof Bosak miasto wieś polityka

"Pierwsza karetka po 2 minutach". Tak wyglądała akcja ratunkowa po wypadku na S8 w Warszawie

- W akcji ratunkowej po wypadku miejskiego autobusu w Warszawie uczestniczyło 17 zespołów ratownictwa medycznego i jeden śmigłowiec LPR - poinformował wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Autobus linii 186 spadł z wiaduktu na trasie S8. Zginęła 70-letnia kobieta, a 18 osób zostało poszkodowanych. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa autobus wypadek miasto bezpieczeństwo na drodze kierowca służby i bezpieczeństwo

Radosław Gajda: podczas lockdownu ludzie spędzali czas na terenach zielonych

- Myślę, że podstawową rzeczą, której każdy mógł się dowiedzieć, jest wygląd jego okolicy. Kiedy okazało się, że nie możemy zawieźć dziecka do szkoły i na zajęcia pozalekcyjne, a zakupy możemy robić w miejscach blisko dostępnych, to nagle zaczęliśmy doświadczać tego, co jest bliżej naszego domu - opowiadał w Dwójce architekt i urbanista.
Zobacz więcej na temat:  miasto architektura przyroda ekologia Michał Szułdrzyński Radosław Gajda STYL ŻYCIA

Autobus miał "czarną skrzynkę" i kamerę w kabinie. Urządzenia pomogą wyjaśnić przyczynę wypadku

Autobus Solaris Urbino 18 CNG jest wyposażony w systemy monitorujące zdarzenia na pokładzie pojazdu, w tym kamery. Jedna z nich skierowana jest na kierowcę. To pozwoli odtworzyć, co się wydarzyło przed i w trakcie wypadku - poinformował rzecznik spółki Solaris Bus & Coach Mateusz Figaszewski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa autobus wypadek kierowcy policja miasto bezpieczeństwo na drodze