X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Warszawskie neony - reklama, która tworzy klimat

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2015 11:20
Miłośnicy neonów z Warszawy najpierw je fotografowali, potem ratowali i odnawiali, a wreszcie - otworzyli muzeum. Teraz wydali album "Neon" ze zdjęciami Ilony Karwińskiej.
Audio
  • Witek Urbanowicz o specyfice warszawskich neonów (Stacja Kultura/Czwórka)
Miło cię widzieć - projekt Mariusza Lewczyka, który zwyciężył w konkursie Neon dla Warszawy w 2014 roku
"Miło cię widzieć" - projekt Mariusza Lewczyka, który zwyciężył w konkursie "Neon dla Warszawy" w 2014 rokuFoto: PAP/Tomasz Gzell

Najlepszy czas dla neonów to lata PRL. To wtedy kwiaciarnie ozdobione były przez gigantyczne kwiaty, a do barów mlecznych zapraszały uśmiechnięte krowy. W albumie wydanym przez Muzeum Neonów znalazły się m.in. materiały archiwalne pokazujące projekty starych neonów.

- Kiedyś każdy neon musiał być zatwierdzony przez naczelnego plastyka miasta, powstawały więc bardzo artystyczne projekty. Każda reklama musiała być dopasowana do budynku, wszystko było projektowane ręcznie. Dokumentacja znajduje się w archiwum miasta, ale to tej pory mało kto o niej wiedział - mówi Witek Urbanowicz z muzeum.

Dawniej konkretny kolor neonu przypisany był do danej branży - np. apteki miały reklamy w kolorze niebieskim. Z audycji dowiecie się, jakie punkty oznaczane były neonami czerwonymi, zielonymi i fioletowymi.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Witek Urbanowicz (Muzeum Neonów)

Data emisji: 21.12.2015

Godzina emisji: 10.00

mg/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Niemoralne spacery. Szlakiem miejskich skandali

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2014 08:00
Kto był prekursorem Tindera i portali randkowych? Gdzie narodził się clubbing i dokąd kilkaset lat temu arystokraci udawali się wieczorami bez towarzystwa swoich żon? Odkrywamy prawdę o Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Młody Chopin - zakochany i tryskający humorem

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2015 14:00
Fryderyk Chopin w młodości uwielbiał żartować i bawić się z przyjaciółmi. A gdy się zakochał, posunął się nawet do wandalizmu!
rozwiń zwiń

Czytaj także

"U aktorek". Artystyczne kawiarnie z czasów wojny

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2015 17:00
Adam Radoliński i Łukasz Gosławski postanowili opowiedzieć o warszawskich kawiarniach artystycznych z lat 1939-1944. Tak powstał projekt "U aktorek".
rozwiń zwiń