Nowi Warszawiacy - przyjezdni, ale czy gorsi?

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2015 12:00
- Warszawę w dużej mierze tworzą teraz przyjezdni. Festiwal Nowi Warszawiacy ma naszkicować ich portret i sprawdzić, jak wyglądają relacje między rdzennymi mieszkańcami, a tymi, którzy właśnie się osiedlają.
Audio
  • Festiwal Nowi Warszawiacy - jaka prawdę odkrył o naszej stolicy? (Stacja Kultura/Czwórka)
Działania odbywające się w ramach festiwalu są próbą zmierzenia się z tożsamością stolicy oraz z oczekiwaniami jej mieszkańców i przyjezdnych. Jaki obraz warszawiaków wyłania się z tych spotkań?
Działania odbywające się w ramach festiwalu są próbą zmierzenia się z tożsamością stolicy oraz z oczekiwaniami jej mieszkańców i przyjezdnych. Jaki obraz warszawiaków wyłania się z tych spotkań?Foto: Pixabay/Unsplash/dom. publiczna

Czytaj także
mezczyzni i kurczaki 1200.jpg
Warszawski Festiwal Filmowy - co w programie?

Festiwal składa się z 3 filarów: animacji społecznych "Warszawa od środka", działań artystycznych oraz debat, paneli dyskusyjnych i konferencji naukowej. - Chcemy pokazać, że "arcywarszawscy" mieszkańcy stolicy z XIX wieku też byli przyjezdnymi. I że to miasto można kochać równie mocno, nawet jeśli nie miało się dziadków walczących w Powstaniu Warszawskim - przekonuje gość Czwórki. 

W audycji omawiamy szczegóły festiwalowego programu i podpowiadamy, gdzie w Warszawie można spotkać syrenkę o której pisał brytyjski dziennik "The Sun".

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Hania Radziejowska (Muzeum Woli, Festiwal Nowi Warszawiacy)

Data emisji: 12.10.2015

Godzina emisji: 10.00

kul/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Diana Zamojska - tajemnicza Hanka z "Pań Dulskich"

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2015 12:50
- Scenariusz był bardzo dobry, byłam zachwycona, gdy go czytałam - mówi Diana Zamojska, aktorka grająca tajemniczą postać Hanki w filmie "Panie Dulskie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mateusz Pawłowski. Jaki naprawdę jest młody aktor?

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2015 07:15
Gościem audycji Mateusza Tomaszuka i Janka Kruczkowskiego będzie Mateusz Pawłowski, czyli Kacper Boski z serialu Rodzinka.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premiery filmowe: nowy Robert Zemeckis, nagrodzony "Intruz" i "Legend"

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2015 13:50
Jesień to doskonały czas, by wieczory spędzać w kinie. W ten weekend mamy do wyboru aż 7 nowych tytułów - w tym nagrodzonego w Gdyni "Intruza" Magnusa von Horna.
rozwiń zwiń