Środa i Kędzierska - żeby sobie dobrze poczytać

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2016 13:28
- "Las nie uprzedza" autorstwa Krzysztofa Środy wywołał we mnie ogromną ekscytację, pewnego rodzaju podniecenie - mówi Kasia Oklińska. - Autor tej książki jest filozofem, ale też pisarzem i podróżnikiem, choć do tego ostatniego określenia się nie przyznaje - dodaje.
Audio
  • Katarzyna Oklińska poleca książki na chłodniejsze popołudnia września (Stacja Kultura/Czwórka)
Środa i Kędzierska - żeby sobie dobrze poczytać
Foto: pixabay.com

- W tej książce narrator opowiada o swoich doświadczeniach z pobytów w Maroku, gdzie ucieka przed szarą, polską zimą - mówi gość Czwórki. - Jednak to historia nie tylko o Maroku, a również o Czeczenach, przyjaźni i wojnie - wyjaśnia.

Drugą książką z jaką Kasia Oklińska przyszła do Czwórkowego studia jest "Chcieć mniej. Minimalizm w praktyce" Katarzyny Kędzierskiej - opowieść o naszych wyborach, o minimalizmie i tym, na czym on naprawdę polega.

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzi: Karol Pawłowicki

Gość: Katarzyna Oklińska

Data emisji: 2.09.2016

Godzina emisji: 11.35

pj

Czytaj także

Sześć rozmów o wartościach z różnych bajek

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2016 13:31
- Każdy z sześciorga moich rozmówców cierpi na deficyt cynizmu, czyli coś bardzo pozytywnego - mówi Konrad Kruczkowski, autor książki "Halo człowiek". - To wartość bardzo dziś ważna - dodaje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Rebeka" Daphne du Maurier - klasyk powieści grozy

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2016 13:46
Idealnym kompanem sierpniowych, chłodniejszych wieczorów jest książka. "Rebeka" to jedna ze 100 najlepszych pozycji kryminalnych wszech czasów.
rozwiń zwiń