Sześć rozmów o wartościach z różnych bajek

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2016 13:31
- Każdy z sześciorga moich rozmówców cierpi na deficyt cynizmu, czyli coś bardzo pozytywnego - mówi Konrad Kruczkowski, autor książki "Halo człowiek". - To wartość bardzo dziś ważna - dodaje.
Audio
  • Konrad Kruczkowski, autor książki "Halo człowiek" opowiada o swych wyjątkowych rozmowach (Stacja Kultura/Czwórka)
Halo człowiek to zbiór wyjątkowych rozmów
"Halo człowiek" to zbiór wyjątkowych rozmówFoto: mat.pras.

Konrad Kruczkowski swymi wywiadami podjął próbę opisania zmieniającego się społeczeństwa. Udało mu się też stworzyć portrety osób, które mają wyraźny wpływ na życie publiczne w Polsce. W "Halo człowiek" jest i sędziwy mnich, jest legenda teatru, feministka, aktorka, krytyk filmowy czy znany dziennikarz.

- Ta książka bardzo mnie zmieniła, może poglądy, wrażliwość - mówi autor. - Ewa Błaszczyk Anna Dymna, Henryka Bochniarz, ksiądz benedyktyn Leon Knabit, Marcin Meller, Tomasz Raczek - to ludzie przyzwoici, i inaczej postępować by nie mogli. Mają tak, że muszą być przyzwoici, choć każdy z nich rozumie to inaczej - wyjaśnia.

Jaką cenę płacą bohaterowie "Halo człowiek" za swój brak konformizmu, co daje im siłę by trwać przy wyznawanych wartościach autor zdradza w "Stacji Kultura".
 
***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Materiał: Iwona Wyciechowska

Gość: Konrad Kruczkowski (bloger, autor książki "Halo człowiek)

Data emisji: 10.08.2016

Godzina emisji: 10.30

pj

Czytaj także

Justyna Sobolewska: awantury o literaturę są bardzo przyjemne

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2016 09:16
- Książka ma wielką konkurencję: internet, gry, seriale - mówi Justyna Sobolewska, krytyczka literacka. - Niektórzy też nie przyznają się, że czytają, bo w pewnych kręgach czytanie nie jest prestiżowe - dodaje.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nieprzejednany i przyjazny Iran w podróży Supergana

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2016 12:56
Łukasz Supergan zdecydował się na pierwsze w historii piesze przejście irańskiego łańcucha gór Zagros. Gdy ukończył wędrówkę czuł jedynie ulgę.
rozwiń zwiń