Aneta Jadowska: ten rok należy do Nikity

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2016 12:35
"Dziewczyna z Dzielnicy Cudów" to najnowsza książka autorki serii o Dorze Wilk. Tym razem Aneta Jadowska zaczyna cykl o Nikicie.
Audio
  • Rozmowa z Anetą Jadowską o książce "Dziewczyna z Dzielnicy Cudów" (Stacja Kultura/Czwórka)
Fragm. okładki książki Dziewczyna z Dzielnicy Cudów autorstwa Anety Jadowskiej
Fragm. okładki książki "Dziewczyna z Dzielnicy Cudów' autorstwa Anety JadowskiejFoto: mat. pras.

Seria o Dorze Wilk jest już zamknięta, mam nadzieję, że ten rok będzie należał do Nikity, która zaczyna swój triumfalny pochód przez literacką rzeczywistość - mówiła Aneta Jadowska w Czwórce. Opowiadała także o swoich - jako "zawodowej fanki popkultury" - inspiracjach podczas pisania "Dziewczyny". - Nikita to typ twardej laski z bardzo zranionym sercem. Dostała oczywiście imię po jednej z moich ulubionych serialowych bohaterek. Wymyśliłam jej także życiorys, w którym popkultura jest ważna - tłumaczyła Jadowska.

Jej nowa książka to historia śledztwa, toczącego się po uprowadzeniu młodej dziewczyny z tzw. Dzielnicy Cudów - części miasta, która w wyniku perturbacji utknęła w latach 30. ubiegłego wieku. Sprawą zajmuje się właśnie Nikita. O tej książce pisarka opowiadała w rozmowie z Kasią Dydo. Mówiła także o swoim życiu prywatnym i zdradziła m.in., dlaczego nie potrafi "nic nie robić".

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Aneta Jadowska (pisarka, autorka m.in. książki "Dziewczyna z Dzielnicy Cudów")

Data emisji: 13.09.2016

Godzina emisji: 11.10

kd/jsz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak