70-lecie marki Dior. "Hołd dla kobiecej delikatności"

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2017 14:30
- Wystawa w Musée des Arts décoratifs to okazja, żeby zobaczyć jak na przestrzeni 70 lat, przy zmieniających się trendach i kreatorach, dom mody Dior pozostał wierny własnemu DNA - opowiada Urszula Wiszowata, redaktor portalu "Fashionbiznes.pl".
Audio
  • "Christian Dior, Couturier du Rêve" - szczegóły największej modowej wystawy w Paryżu (Stacja Kultura/Czwórka)
Zachwycająca urodzinowa retrospektywa domu mody Dior odbywa się  w najsłynniejszym muzeum sztuki i designu w Paryżu
Zachwycająca urodzinowa retrospektywa domu mody Dior odbywa się w najsłynniejszym muzeum sztuki i designu w ParyżuFoto: PAP/EPA/CAROLINE BLUMBERG

Urszula Wiszowata Jednym z najbardziej charakterystycznych cech Diora są kwiaty. Florystyczne dodatki od lat są marzeniem fashionistek

300 sukni haute couture, nieprezentowane jak dotąd fotografie, szkice, ilustracje, notatki, listy, a także akcesoria z metką Diora - buty, torby, kapelusze, biżuteria i flakony na perfumy - to wszystko znalazło się na wystawie "Christian Dior, Couturier du Rêve" zorganizowanej z okazji 70. rocznicy istnienia domu mody Dior. - Autorzy tego przedsięwzięcia skupili się także na sztuce i inspiracjach kreatorów projektujących dla Diora. A w tym gronie byli m.in. Yves Saint Laurent, Gianfranco Ferré, John Galliano i Raf Simons - opowiada Wiszowata.

Czytaj także
Jadwiga Grabowska 1200.jpg
Jadwiga Grabowska. Caryca mody, polska Chanel

Urodzinowa ekspozycja w paryskim Musée des Arts décoratifs czynna będzie do 7 stycznia 2018 roku. Więcej szczegółów na temat tego przedsięwzięcia w materiale Oli Opali.

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Materiał przygotowała: Aleksandra Opala

Data emisji: 19.07.2017

Godzina emisji: 11.48

kul/kd

Czytaj także

Muzycy jak malowani. Po co artystom eyeliner i szminka?

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2017 16:00
- Jeden z najbardziej spektakularnych make-upów w historii popkultury miał... mężczyzna. Boy George bardzo mocno malował oczy i usta. To był damski makijaż w męskiej wersji - mówi ekspert mody Anna Puślecka. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Muzyka na wybiegu. Depeche Mode, Venetian Snares i Zamilska

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2017 17:00
Kiedyś ważne były tylko stroje, potem nie mniej istotną rolę zaczęły odgrywać modelki, ostatnio równie wysoką rangą cieszy się muzyka, która stała się integralną częścią pokazów mody. 
rozwiń zwiń