X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Monika Borzym: gdy słucham "Jestem przestrzeń", mam ciary

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2017 13:16
Płyta Moniki Borzym pt. "Jestem przestrzeń” powstała na bazie tekstów Anny Świrszczyńskiej i muzyki, skomponowanej przez Mariusza Obijalskiego. Wokalistka zaśpiewała premierowo utwory w stołecznym Parku Wolności z okazji 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
Audio
  • Monika Borzym opowiada o powstawaniu płyty "Jestem przestrzeń" (Stacja Kultura/Czwórka)
Monika Borzym i Kasia Dydo w studiu Czwóki
Monika Borzym i Kasia Dydo w studiu CzwókiFoto: Michał Piwowarek/Czwórka

663x364_Powstanie_Warszawskie_Patrol_Agatona.jpg
Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Czwórce

Jak wspominała w Czwórce, ten koncert był dla niej dużym przeżyciem. - Wiersze Świrszczyńskiej są tak poruszające, że nawet jak się z nimi obcuje przez wiele miesięcy, trudno do nich przywyknąć - mówiła Monika Borzym. - I choć "Jestem przestrzeń" to moja płyta, nagrałam ją i spędziłam wiele godzin na słuchaniu tych nagrań, do dziś, kiedy słyszę te teksty wciąż mam ciary na całym ciele.

Oprócz Moniki Borzym podczas tego koncertu usłyszeć można było także m.in. Wojciecha Waglewskiego. Jak przebiegała współpraca między muzykami i jak wokalistka wspomina swoją współpracę z kompozytorem Mariuszem Obijalskim? Jak powstawała płyta "Jestem przestrzeń", jak Monika Borzym trafiła na poezję Anny Świrszczyńskiej i co ją urzekło w tych wierszach?? O tym wokalistka mówiła w rozmowie z Kasią Dydo. Posłuchaj także nagrania całej godziny audycji, w której wyemitowaliśmy niektóre utwory z płyty "Jestem przestrzeń" <<<

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Monika Borzym

Data emisji: 24.07.2017

Godzina emisji: 10.15

kd/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak