Marta Marika Kosakowska. Życie w trasie kontra domowe zacisze

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2017 16:00
To dla niej bardzo pracowite wakacje. Koncertuje mniej niż w ubiegłych latach, skupia się za to na komponowaniu nowych utworów.
Audio
  • Marta Marika Kosakowska opowiada m.in. o swoim życiu w trasach koncertowych (Stacja Kultura/Czwórka)
Marta Marika Kosakowska i Damian Sikorski na Czwórkowej kanapie
Marta Marika Kosakowska i Damian Sikorski na Czwórkowej kanapieFoto: Czwórka

mazolewski sikorski 1200.jpg
Mazolewski w trasie: dbam o przyjemności

- To praca bardziej w zamknięciu, spokoju, ciszy. Komponując nawet nie siadam za biurkiem, a po prostu na łóżku lub na dywanie. I tam powstają moje piosenki - mówiła w rozmowie z Czwórką.  Jak przyznała w tym roku podjęła także wyzwanie i zaczęła komponować muzykę nie tylko dla siebie, ale i innych. - To innego rodzaju forma kreacji - tłumaczyła artystka.

Dzięki temu, że nie wyjechała w intensywną trasę koncertową, ten czas może spędzać zupełnie inaczej, np. organizując sobie wycieczki rowerowe. - Ostatnio byłam też dwa tygodnie w Pieninach, podczas warsztatów. To dało mi oddech od zamknięcia w busie, życia w niewielkich pomieszczeniach. Poza tym przebywanie blisko natury zmienia wydźwięk tego, co się tworzy - tłumaczyła artystka.


sikorski holak 1200.jpg
Holak: bywam jak trener piłkarski

Opowiadała także o tym, jak zazwyczaj wyglądają jej podróże w muzykami z zespołu, tłumaczyła, dlaczego zespół jest jak rodzina i… na którego członka grupy z reguły czeka się na stacjach benzynowych najdłużej. Jak wygląda życie Mariki podczas koncertów? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy, którą przeprowadził Damian Sikorski.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Data emisji: 10.08.2017

Godzina emisji: 10.35

kd/kul