Karolina Czarnecka: każdym koncertem opowiadam historię

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2018 14:25
Jej album "Solarium 2.0" - promowany singlem "Anaruk" - był kontynuacją opowieści rozpoczętej przez artystkę na debiutanckim krążku "Córka". W październiku Karolina Czarnecka rozpoczyna trasę koncertową promującą to wydawnictwo.
Audio
  • Karolina Czarnecka o krążku i trasie koncertowej "Solarium 2.0" (Stacja Kultura/Czwórka)
Damian Sikorski i Karolina Czarnecka
Damian Sikorski i Karolina CzarneckaFoto: Martyna Ogonek/Czwórka

karolina czarnecka 1200.jpg
Czarnecka: "Solarium 2.0" to wylęgarnia motyli

Pierwszy koncert w ramach trasy "Solarium 2.0" odbył się w Ciechanowie, kolejny w Będzinie, a następny zaplanowano w Opolu. Ta najdłuższa trasa w dotychczasowej karierze Czarneckiej, potrwa do 14 grudnia. - Na razie zaplanowano 16 koncertów, ale być może trasa będzie rozszerzona. Jestem podekscytowana i szczęśliwa - mówiła wokalistka w Czwórce. - To stało się naturalną koleją rzeczy: wyszła płyta, było kilka koncertów "na rozpęd" i teraz ruszamy w Polskę.

Karolina Czarnecka zasłynęła piosenką "Hera koka hasz LSD", którą wykonała na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Swoim występem podbiła serca internautów. W 2014 roku artystka wydała EP-kę "Córka", a w kwietniu 2018 światło dzienne ujrzał album "Solarium 2.0". Dziś Czarnecka współtworzy też grupę teatralno-kabaretową Pożar w Burdelu i jest członkinią Gangu Śródmieście.

Na koncercie za każdym razem jest inaczej, a układając odpowiednio piosenki, mogę opowiadać historie. Historia, którą teraz w ten sposób tworzę, jeszcze nie jest pełna, ale jestem już coraz bliżej Karolina Czarnecka

Czego spodziewać się możemy podczas koncertów w ramach Solarium 2.0? Dlaczego na scenie zawsze jest dużo dymu? Kogo, oprócz Karoliny Czarneckiej zobaczymy i usłyszymy podczas tej trasy? O tym w nagraniu rozmowy z wokalistką. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał przygotował: Damian Sikorski

Data emisji: 12.10.2018

Godzina emisji: 10.30

kd/kul