X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Stacja Kultura 22.01.2019 10:06

Stacja Kultura 22.01.2019 10:06
O Audycji
Tytuł Stacja Kultura 2019/01/22 10:00
Prowadzący Dydo-Rosłoń Katarzyna
Opis

W pierwszej godzinie Ania Luboń poleci seriale. To "Ty" dostępny w serwisie Netflix. Kolejna propozycja to produkcja HBO "Ucieczka z Dannemory". Do tego przedstawimy informacje ze świata seriali: Gillian Anderson zagra Margaret Thatcher w nowym sezonie The Crown, będzie 2 sezon Kominsky Method oraz znana jest data premiery Gry o tron i pierwszy zwiastun. W tej godzinie Weronika Puszkar zabierze nas do Wiejskiego Domu Kultury w Czarnej Wsi Kościelnej. To centrum życia tej miejscowości. Prężnie działa tam zespół, kabaret, koło gospodyń wiejskich i młodzieżowa kuźnia pomysłów Po godzinie 11.00 wybierzemy się na warsztaty pisania bajek dla dorosłych. Świat przyspieszył tak bardzo, że coraz częściej pragniemy go zatrzymać, poszukać tego, co trwałe i ponadczasowe. Na nowo sięgamy do tradycji. Bajki... baśnie... przypowieści... metaforyczny ich język jest sposobem na zrozumienie lub uleczenie pamięci przeszłości. Czytając bajki dzieciom, pomagamy im zrozumieć świat. Mają na nie wpływ nie tylko edukacyjny, ale często i terapeutyczny. Oswajają bowiem z lękami związanymi z osamotnieniem czy ze zranionymi uczuciami. Pierwotnie bajki, baśnie czy przypowieści przekazywane były z pokolenia na pokolenie drogą ustną. Wraz z rozwojem cywilizacji i kultury forma przekazu bajek zaczęła się zmieniać, a wraz z nią sposób obcowania z nimi. Obecnie bajki, baśnie, przypowieści częściej są słuchane, oglądane. Są tematem gier wideo. Nasza propozycja to pisanie i tworzenie bajek, baśni i przypowieści. Przez dorosłych i dla dorosłych. Zapraszamy do udziału w cyklu warsztatów pisania bajek i baśni, które odwołując się do osobistego doświadczenia odpowiedzą na ważne, życiowe pytania. W tej godzinie Kinga Michalska poleci też książki. "Niewidzialni" to odznaczająca się prostotą, uniwersalnością i zrównoważeniem opowieść o rodzinie Barroy żyjącej na maleńkiej wysepce, gdzie trudy surowego życia przełamywane są radością z prostych, codziennych przyjemności. Rodzina musi zmierzyć się z nieznanym, gdy otaczający ich świat natury zaczyna się zmieniać, a dorastająca Ingrid zapragnie opuścić wyspę.

Goście Urszula Buyuly, Anna Luboń
Playlista
Tagi
Playlista