Polecamy książki. Soren Sveinstrup "Kasztanowy ludzik"

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2019 13:43
- Kasztanowe ludziki pojawiają się przy kolejnych, okaleczonych ofiarach mordercy-psychopaty, który swoimi zbrodniami terroryzuje Kopenhagę - zachęca Kinga Michalska.
Audio
  • O książce "Kasztanowy ludzik” Sorena Sveinstrupa opowiada Kinga Michalska (Stacja Kultura/Czwórka)
Kasztanowy ludzik, okł. książki
Kasztanowy ludzik, okł. książkiFoto: mat. pras.

coraz większy mrok 1200.jpg
"Coraz większy mrok". Między szaleństwem, obsesją i manipulacją

- To zaczyna budzić podejrzenia tamtejszej policji, która wiąże zabójstwa z wcześniejszym porwaniem córki minister spraw zagranicznych - mówiła Kinga Michalska. - Teraz seryjnego mordercy szuka para detektywów, którzy na pierwszy rzut oka są mocno niedobrani.

Jak tłumaczy, w tej książce szczególnie ciekawie jest rozwiązana sprawa rozwoju osobowości mordercy, a także szwedzkie społeczeństwo. - Kraj ten kojarzony jest z idealnym dostatnim - ze względu na pomoc państwa - życiem rodzinnym. Tymczasem tu widzimy, że fasada przykrywa mnóstwo problemów. Jest pokazany sposób działania rządu, który ma być nieudolny w wielu sprawach - tłumaczyła ekspertka Czwórki. 

ZOBACZ WIĘCEJ Kinga Michalska poleca książki >>>

Soren Sveinstrup to nie tylko pisarz, ale i scenarzysta, autor m.in. "The Killing". Laureat międzynarodowych nagród. W czym jego bohater - seryjny morderca przypomina Hannibala Lectera? 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kinga Michalska (miłośniczka książek)

Data emisji: 15.04.2019

Godzina emisji: 10.15