Co słychać w kulturze? Afryka, prezenty i Numer Raz w teatrze

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2019 10:04
Numer Raz, nasz redakcyjny kolega i prowadzący audycje Numer Raz Na Fali oraz Numer Raz Wita Was zadebiutuje na deskach teatru!
Numer Raz
Numer RazFoto: Bartosz Bajerski

Trwają próby do nowego spektaklu, którego oficjalna premiera w Małej Warszawie odbędzie się już od 22 grudnia. Spektakl w reżyserii Kuby Wociala nazywa się "Ghosting: stan ducha" i opowiada o ciekawym, nowym zjawisku w naszym świecie - o ghostingu. - Biorąc udział w próbach do tego przedstawienia, spotkałem się z tym pierwszy raz. Całość opowiada też trochę o takiej "samotności w sieci" - ludzie siedzą wpatrzeni w ekrany telefonów i komputerów, zapominając o tym, co się dzieje wokół nas - zdradza nam Numer.

Po 10.30 Damian Sikorski porozmawia z Agatą Karczewska - jedną z artystek prestiżowego programu INES#talents2020. Dowiemy się też, czym jest to wyjątkowe wydarzenie. 

W drugiej godzinie audycji naszymi gośćmi będą organizatorzy festiwalu AfryKamery, który rozpoczyna się już 12 grudnia. To największe wydarzenie kulturalne w Europie Środkowo-Wschodniej poświęcone Afryce. W ramach blisko stu projekcji na terenie całej Polski zaprezentowane zostaną filmy fabularne, dokumenty i animacje o Afryce.

Na koniec audycji Kinga Michalska zaprosi nas w literacką podróż po książkach, które mogą być doskonałymi prezentami pod choinkę. 

***

Na audycję "Stacja Kultura" zapraszamy we wtorek (10.12), po godz. 10.05. Program poprowadzi Kasia Dydo.

pj/ac

Zobacz więcej na temat: Czwórka Numer Raz
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Fu: dajcie mi wolność muzyczną

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2019 22:01
- Są dwie grupy moich fanów. Jedna to ta oldschoolowa, klasyczna bardziej, która jest nieustępliwa i ciągle siedzi w klimatach moich dawnych płyt - mówi Fu. - Druga grupa jest bardziej otwarta na moje eksperymenty i szanuje to, że wkraczam na teren newschoolowy i podoba im się to - dodaje.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Serce" Vixena. "To nie jest koncept album. Na tej płycie opowiadamy historie"

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2019 22:01
18 października 2019 roku odbyła się premiera najnowszego wydawnictwa Vixena pt. "Serce". Raper o swojej płycie mówi, że to emocjonalny kalejdoskop.
rozwiń zwiń