Polski design, czyli jaki? Wyzwania współczesnych projektantów

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2020 21:51
Świadome ekologicznych wyzwań, odważne, wprowadzające innowacyjne technologie, praktyczne. Jakie powinno być projektowanie w 2020 roku? 
Audio
  • Ekologia i design. Czy idą w parze i jak wpływają na nasze życie? (Stacja kultura/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Mamy coraz większą świadomość produktów, z których korzystamy. I mowa tu zarówno o konsumentach, producentach, jak i projektantach. W temacie ekologii jest coraz więcej do zrobienia we współpracy z polskimi markami. Dlatego powstają inicjatywy, dzięki którym w jednym miejscu, przez kilka dni możemy spotkać się i porozmawiać na temat tego, czym dla nas jest ekologiczne projektowanie i w jaki sposób, wspólnie z twórcami i producentami możemy zmieniać naszą rzeczywistość. Temu mają służyć spotkania zogranizowane w ramach tegorocznej odsłony Arena Design. Opowiedziała o nich dyrektor kreatywna wydarzenia Maria Jeglińska-Adamczewska.

- Hasło tegorocznej odsłony jest nieco prowokacyjne. "Slow design" ma zmusić do myślenia o produkcie na wielu płaszczyznach. Zastanawiamy się, czy "powolna produkcja jest w ogóle możliwa - mówiła dyrektor kreatywna Arena Design Maria Jeglińska-Adamczewska. - Chcemy wdrażać nowe strategie marek, dawać konsumentom zupełnie nową jakość produktów - dodawała. 

Jaki powinien być nowoczesny design i ile projektowanie może powiedzieć o naszej przyszłości? O tym w nagraniu rozmowy. 

O designie w 2020 roku możemy dowiedzieć się więcej w ramach spotkań Areny Design - producentów, miłośników i ich twórców. Targi odbędą się 25–28 lutego 2020 r. w przestrzeni pawilonu 3. Międzynarodowych Targów Poznańskich.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Maria Jeglińska-Adamczewska (dyrektor kreatywna Arena Design)

Data emisji: 6.02.2020

Godzina emisji: 11.06

ac