#Zostańwdomu z Gombrowiczem, Kolskim i z Komedą

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2020 15:00
Codziennie o godz. 20.00 na stronie głównej Ninateka.pl odbywają się pokazy wybranych fabuł, dokumentów i spektakli.
Audio
  • #Zostańwdomu - o kulturalnych propozycjach on-line (Stacja Kultura/Czwórka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Shutterstock.com/PUSCAU DANIEL

Czytaj także
Paulina Holtz 1200x660.JPG
Paulina Holtz: wieczorem będę wam czytać

W ostatnim tygodniu marca na stronie Ninateki będzie można oglądać same nowości - wśród nich m.in. "Wenecję" Jana Jakuba Kolskiego. To film bardzo na czasie, bo o podróży, która odbyła się, ale tylko w wyobraźni - opowiada Marta Szotkowska. - Na ekranie zobaczymy Magdalenę Cielecką, Agnieszkę Grochowską i Julię Kijowską. 

W środę, 25 marca, Ninateka zaprasza do teatru. - Tym razem będą to "Iluzje" w reż. Agnieszki Glińskiej na podstawie tekstu Iwana Wyrypajewa ze świetną rolą Krzysztofa Stroińskiego - mówi gość Czwórki. 

Zobacz także
Nowe Horyzonty 1200.jpg
Nowe Horyzonty przyłączają się do akcji #Zostańwdomu. Premiery kinowe bez wychodzenia z domu

Jak podkreśla Marta Szotkowska przygotowane przez Ninatekę pokazy mają także na celu stworzenie pewnej wspólnoty. - W naszych archiwach znajduje się ponad 7,5 tysiąca materiałów. Z większości można korzystać w wybranym przez siebie momencie. Ale chcielibyśmy stworzyć naszym użytkownikom możliwość wspólnego oglądania. Chcemy, żeby obcowanie z kinem czy teatrem nie wyszło nam z nawyku - podsumowuje. 

W audycji krytyk filmowy Kaja Klimek opowiada o serialu dokumentalnym "Król tyrysów", a Maja Wolniewska o  Konkursie Artystycznej Podróży Hestii, w którym uczestnicy, czyli studenci 4. i 5. roku uczelni artystycznych, mają szansę zaprezentować swoje dzieła specjalistom i szerszej publiczności. Nagrodą są inspirujące rezydencje artystyczne w Nowym Jorku i Wilnie, otwarte na wszystkie kategorie sztuki. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Marta Szotkowska (Ninateka.pl)

Data emisji: 23.03.2020

Godzina emisji: 10:05

kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak