Karolina Czarnecka: to był czas piosenki "Polska musi uwierzyć w miłość"

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2020 13:22
Karolina Czarnecka powraca po okresie izolacji z nowym teledyskiem. Będzie to obraz do singla artystki "Polska musi uwierzyć w miłość" z płyty "Cud", która ukazała się jesienią 2019.
Audio
  • Karolina Czarnecka o swoim życiu i nowych doświadczeniach w okresie pandemii, a także o tworzeniu i pracy nad teledyskiem do utworu "Polska musi uwierzyć w miłość" (Stacja Kultura/Czwórka)
Karolina Czarnecka na koncercie radiowej Czwórki w Łodzi
Karolina Czarnecka na koncercie radiowej Czwórki w ŁodziFoto: Czwórka/mat. prasowe

Czarnecka 1200.jpg
Karolina Czarnecka: "Cud" to świadome teksty i brzmienie

Choć utwór "Polska musi uwierzyć w miłość" powstał na długo przed pandemią, jak przyznała Karolina Czarnecka, dziś w kontekście wydarzeń na świecie, nabiera nowego znaczenia. - Ta sytuacja zmusza do innego patrzenia na otaczającą nas rzeczywistość. Wybrałam na singiel właśnie ten utwór właśnie dlatego, że poczułam, że to dobry moment na tę piosenkę - mówiła wokalistka. Wspominała także, jak w dobie pandemii wyglądało przygotowanie teledysku. - Musieliśmy trzymać się zasad, które obowiązywały. To był zapis sytuacji, pocztówka, kartka z kalendarza, a jednocześnie wiersz o chwili, która na długo pozostanie w naszych głowach - mówiła.

Prywatnie Karolina Czarnecka czas izolacji spędzała na Podlasiu. Jak przyznała, ten czas spędziła w dużej mierze skupianiu się na projektach artystycznych i tworzeniu. - Potrzebowałam tego, spokoju i oderwania od rzeczywistości - mówiła w rozmowie z Czwórką. - Wcześniej już coś zaczęło we mnie pękać, uwrażliwiać mnie. To trudne do określenia, ale sama z siebie zaczęłam więcej grać, używać samodzielnie programów do tworzenia muzyki, co wcześniej robiłam sporadycznie.

ZOBACZ TAKŻE Karolina Czarnecka: moje piosenki to wylęgarnia motyli >>>

Jak przekonuje, sytuacja pandemii zmusiła ją - paradoksalnie - do wzmożonej pracy i opowiadała także o koncercie na dachu budynku, który zaplanowano na 2 czerwca w Warszawie. - To będzie dla mnie nowość. Zawsze marzyłam o tym, by zagrać na dachu budynku - mówiła w Czwórce.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Karolina Czarnecka

Data emisji: 02.06.2020

Godzina emisji: 10:40

kd/pj