Singiel od P.Unity i literatura nie tylko dla młodzieży - co w kulturze?

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2020 11:37
Zajrzymy do Opery na Zamku w Szczecinie, polecimy książki, do których warto zajrzeć. Swój nowy utwór "My Mind" zaprezentują także muzycy z P.Unity. 
P.Unity w Czwórce
P.Unity w CzwórceFoto: Czwórka

Program rozpoczniemy od przeglądu najciekawszych wydarzeń teatralnych, który przygotuje Michał Piwowarek. Sprawdzimy m.in. jak w czasie pandemii radzą sobie teatry operowe, a w tym celu zajrzymy do Opery na Zamku w Szczecinie. W tej godzinie audycji powiemy także o warsztatach online, organizowanych przez Goethe Institut Warschau. 

W programie także o godz. 10.45 - "333 popkultowe rzeczy... lata 90." - fragmenty swojej książki czyta w Czwórce Bartek Koziczyński, dziennikarz muzyczny, autor piątkowej audycji Rock Blok, autor książek o tematyce muzycznej, kulturalnej i społecznej. 

W drugiej godzinie audycji m.in. o wystawie "Tu Muranów", organizowanej w Muzeum Polin opowie jej kurator. Zaprosimy także na rozmowę Damiana Sikorskiego z muzykami P.Unity, którzy wydali właśnie nowy numer "My Mind". Singlowi towarzyszy klip, za który odpowiada Andrzej Stepouois. Postprodukcja Platige Image. Jest to pierwsza zapowiedź nowego materiału grupy.

Tuż przed południem gościem Czwórki będzie, jak co wtorek, Kinga Michalska. Tym razem polecać będziemy książkę Christy Lefteri - brytyjskiej pisarki o korzeniach grecko-cypryjskich. "Pszczelarz z Aleppo" to poruszająca powieść zainspirowana historiami, które autorka usłyszała podczas pracy jako wolontariuszka w ośrodku dla imigrantów w Atenach. 

***

Na audycję "Stacja Kultura" we wtorek (09.06) po godz. 10.05 zaprasza Kasia Dydo

kd

Czytaj także

Powrót do treningów i nowy album Kasi Lins - Czwórka na piątek

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2020 13:37
Zapraszamy na spotkanie Bartka Koziczyńskiego z wokalistką Kasią Lins i na retransmisję koncertów zespołu JMS i Jacoba Flâneura. W piątek sprawdzimy też, dlaczego warto wybrać się na wakacje na działkę i jak powrócić do aktywnego trybu życia. 
rozwiń zwiń