Nieprzeciętni 2020. Przedstawiamy finalistów - Arkadiusz Andrejkow

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2020 16:55
Arkadiusz Andrejkow to twórca projektu "Cichy memoriał", który polega na malowaniu murali na starych stodołach i szopach Podkarpacia.
Audio
  • Arkadiusz Andrejkow - czy wygra plebiscyt Nieprzeciętni 2020? (Stacja Kultura/Czwórka)
Arkadiusz Andrejkow
Arkadiusz AndrejkowFoto: Adam Golec/mat. pras.

nieprzecietni (1).jpg
Plebiscyt Nieprzeciętni 2020 - głosuj i wygrywaj nagrody! >>>

Artysta czerpie inspiracje ze starych fotografii otrzymanych od lokalnych mieszkańców tamtejszych wsi, a wszystkie prace tworzy z ogromnym szacunkiem dla otaczających go tradycji i historii, oraz tamtejszej drewnianej architektury. Za swoją pracę otrzymuje swojskie dary natury.

ZAGŁOSUJ >>>


Łukasz Pawlik 1200.jpg
Dowiedz się więcej o finalistach - Łukasz Pawlik

Jednak Arkadiusz Andrejkow to nie jedyny finalista plebiscytu Czwórki Nieprzeciętni 2020. Sylwetki wszystkich finalistów, wybranych przez jury spośród aż 420 kandydatur, prezentowane są na stronie plebiscytu. Są to ludzie o bardzo różnych zainteresowaniach - od artystycznych, przez medyczne i edukacyjne, na społecznych kończąc. Głosowanie trwa do 14 czerwca - każda osoba może zagłosować nawet cztery razy dziennie na dowolnego finalistę. Można także uzasadnić swój wybór: najwyżej ocenione pod kątem oryginalności, pomysłowości i wartości artystycznej teksty zostaną nagrodzone przez jury konkursu.

Przemek Kaca2 Zawistowska small.jpg
Finaliści Nieprzeciętnych - Przemek Kaca i Aleksandra Zawistowska

ZOBACZ TAKŻE Wystartował plebiscyt Nieprzeciętni 2020. "Szukamy ludzi wyjątkowych" >>>

Teraz to do słuchaczy i internautów należy ostatnie słowo! Nazwisko najbardziej "Nieprzeciętnego" poznamy podczas uroczystej gali 25 czerwca, która odbędzie się online o godzinie 18.00. W nieprzeciętnych okolicznościach spotkają się finaliści i jurorzy, a dla wszystkich zagra Krzysztof Zalewski z zespołem.

ZOBACZ TAKŻE Nieprzeciętni 2019. Wielka gala - sprawdź, co się działo [GALERIA]

Galę poprowadzą Kasia Dydo-Rosłoń i Kuba Marcinowicz, a o oprawę muzyczną zadba DJ Bert. Zapraszamy do słuchania i oglądania na stronie Czwórki i w naszych social mediach. 


nieprzeciętni majcherek góźdź.jpg
Finaliści Nieprzeciętnych - Hanna Góźdź i Ewa Majcherek

***

"Nieprzeciętni" to plebiscyt adresowany do młodych ludzi, którzy na co dzień podejmują nietypowe działania, mają niebanalne zainteresowania, tworzą wyjątkowe rzeczy. ZOBACZ WIĘCEJ >>> 

Wśród dotychczasowych laureatów "Nieprzeciętnych" znaleźli się m.in. Michał Brańka, działacz akcji "Czerwone noski", który na co dzień pomaga chorym dzieciom, a także Mateusz Zaremba, który współtworzył rakiety kosmiczne, cewki Tesli, czy roboty minisumo, a przy okazji znajdował czas, by działać na rzecz innych. W ubiegłym roku Plebiscyt zwyciężył Michał Duchniewicz, który w tej chwili jest studentem medycyny w Cambridge.

Czwórki można słuchać w Internecie na czworka.online, w systemie DAB+ i w urządzeniach mobilnych z systemem iOS oraz Android przez nową aplikację Polskie Radio.

Materiały sponsora/mat. pras. Materiały sponsora/mat. pras.

mat. pras./kd/kul