Nieprzeciętni 2017. Zwyciężył Mateusz Zaremba!

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2017 19:00
Wysłał pierwszą crowdfundingową misję balonową w stratosferę i wykonał rekonstrukcję satelity Lem, która trafiła na wystawę w ONZ w Wiedniu. Jest jednym z dwóch Polaków, którzy dostali się na elitarne studia Aerospace na Uniwersytecie Technicznym w Delft. Ma... 19 lat.
Audio
  • Gala Nieprzeciętni 2017 - wyjątkowe wydarzenie (Nieprzeciętni 2017/Czwórka)
Mateusz Zaremba
Mateusz ZarembaFoto: Czwórka

nieprzeciętni 1200 screen.jpg
Zobacz więcej - Nieprzeciętni 2017

22 czerwca w studiu radiowej Czwórki ogłoszono wyniki plebiscytu Nieprzeciętni 2017. Tegorocznym laureatem został Mateusz Zaremba z Serocka, 19-letni konstruktor rakiet, cewek Tesli i robotów minisumo. Galę finałową uświetniła swoim występem jedna z jurorek plebiscytu, Marika Marta Kosakowska.

Zaremba jest jednym z dziesięciu finalistów Plebiscytu Czwórki Nieprzeciętni 2017. Jego dwie największe pasje to świat nauki i żeglarstwo, a jego motto to "wystarczy tylko chcieć". - Chciałbym teraz realizować różne projekty, spełniać nie tylko swoje marzenia. Chciałbym, by świat był szczęśliwszy - mówił po zwycięstwie.

Trudno wymienić wszystkie dotychczasowe dokonania Mateusza, ale warto wiedzieć, że buduje rakiety, cewki Tesli, roboty minisumo, a także gra na gitarze i pianinie. Należał do European Youth Council of KiiCS project (Knowledge Incubation in Innovation and Creation for Science) oraz był członkiem załogi STS Fryderyk Chopin i przepłynął przez Atlantyk. - Trzeba efektywnie wykorzystywać czas, by móc robić to wszystko. Ale im więcej czasu się pracuje, tym dłuższa staje się doba - tłumaczył. Po ogłoszeniu wyników mówił też m.in., jak skonstruować rakietę w warunkach domowych i zdradził, jak - pracowicie - będzie spędzał tegoroczne wakacje.

Czytaj także

Roma Gąsiorowska: w "Nieprzeciętnych" liczy się osobowość

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2017 12:42
Roma Gąsiorowska, aktorka, reżyserka, pojawiła się w Czwórce w związku z trwającym plebiscytem. - Nawet jeśli nie jest się artystą, można zrobić sztukę ze swojego życia - mówiła jako jurorka Nieprzeciętnych 2017.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Krzysztof Hołowczyc: do nieprzeciętności prowadzi wiele dróg

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2017 18:00
- Na prozie życia buduje się bazę do tego, by być nieprzeciętnym - przekonuje Krzysztof Hołowczyc, kierowca rajdowy i członek Kapituły Plebiscytu Nieprzeciętni 2017. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Marika Marta Kosakowska: nieprzeciętni to ci, którzy wystają i chce im się bardziej

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2017 15:40
- Wśród zgłoszeń mamy m.in. dziewczynę, która humorem uwielbia rozbrajać bombę napięcia między ludźmi oraz duże grono społeczników - Mariką Martą Kosakowską, jurorką w Plebiscycie Nieprzeciętni 2017.
rozwiń zwiń