"Kiedyś to jeszcze, ale teraz to już w ogóle" - wirtualny spacer w krakowskiej ASP

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2020 18:54
Na cotygodniowy przegląd wydarzeń uczelni artystycznych w Polsce zaprasza Szymon Jaworski.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/Siriporn Pimpo
natalia kukulska 1200.jpg
Natalia Kukulska powraca w towarzystwie Fryderyka Chopina

Krakowska ASP zaprasza wszystkich uzdolnionych do wzięcia udziału w konkursie "Wysokie loty". Konkurs ma charakter interdyscyplinarny i kładzie nacisk na projekty artystyczne skierowane do osób niepełnosprawnych. W projektach należy pokazać nowe rozwiązania dla tej grupy, które będą wartościowe artystycznie i estetycznie.  

- Chodzi o to, żeby młodzi artyści stworzyli piękne przedmioty użyteczne, dla tych którym jest nieco trudniej funkcjonować. Prace w konkursie będą przyjmowane do 6 stycznia 2021 - mówił Szymon Jaworski.

 Posłuchaj

05:02 _PR4_AAC sztuka_mlodych_2020_10_30.mp3 Sztuka Młodych - zapraszamy na przegląd wydarzeń uczelni artystycznych (Stacja Kultura/Czwórka)

Również w Krakowie w Galerii ASP wystawa "Kiedyś to jeszcze, ale teraz to już w ogóle", ze świata rzeczywistego, ze względu na sytuację epidemiczną, przeniosła się do internetu. Na stronie krakowskiej ASP można znaleźć link do wirtualnego spaceru i obejrzeć zebrane na niej prace.

Opublikowany przez Galeria ASP w Krakowie Wtorek, 27 października 2020

A już niedługo można będzie tam zobaczyć kolejną ekspozycję "Czas i piana" o relatywizmie czasu i jego wpływie na nasze życie. Młodzi artyści będą się starać odpowiedzieć na pytanie, czy czas jest iluzją, czy w ogóle istnieje i jak wpływa na sztukę.

Sprawdź także:

Katedra Szkła Wrocławska ASP zaprasza do obejrzenia online wystawy Glass Visions – Wizja Szkła 2020. - Ekspozycja opowiada o procesach, o emocjach, o doświadczeniach świata i samego materiału. - mówi Szymon Jaworski. - Artyści pokazują, co ich interesuje, inspiruje,  porusza i jaki wpływ na ich twórczość mają aktualne wydarzenia. Wspólnym mianownikiem jest eksperymentowanie ze szkłem.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Michał Piwowarek

Materiał przygotował: Szymon Jaworski

Data emisji: 30.10.2020

Godzina emisji: 10.49

aw