"Miłość i anarchia" oraz "Branża". Serialowe polecenia od Kai Klimek

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2020 13:50
Szwedzka reżyserka i scenarzystka Lisa Langseth oraz twórczyni serialu Dziewczyny Lena Dunham przychodzą z odsieczą w jesienne wieczory. Ich seriale "Miłość i anarchia" oraz "Branża" to - zdaniem krytyczki Kai Klimek - jedne z ciekawszych listopadowych premier.  
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: M-SUR/shutterstock.com

Najpiękniejszą stroną serialu "Miłość i anarchia" jest Sztokholm. Oglądanie go jest jak spacer po stolicy Szwecji Kaja Klimek

Komedia romatyczna po szwedzku

W fabule "Euforia" Lisa Langseth opowiedziała historię dwóch skonfliktowanych ze sobą sióstr. Serial "Miłość i anarchia" także utrzymany jest w klimatach skupionych na życiu i koncentruje się relacjach między głównymi bohaterami. Sofie jest zamężną matką dwójki dzieci, która w daje się w romans z poznanym w pracy i młodszym od niej informatykiem Maxem. Rozpoczynają razem skomplikowany, ukryty związek, w którym rzucają sobie kolejne wyzwania kwestionujące współczesny styl bycia. Z czasem konsekwencje tej gry stają się coraz większe, ponieważ coraz bardziej ingerują w życie prywatne. - Trzeba zacząć od tego, że jest to szwedzka komedia romantyczna, czyli gatunek, którzy rządzi się własnymi prawami - opowiada gość Czwórki. - Obejrzałam trzy odcinki i uważam, że można poświęcić bohaterom kilka wieczorów, ale to nie zmieni naszego życia. 

Love & Anarchy | Official Trailer | Netflix

Posłuchaj
10:05 [CZWORKA] Stacja Kultura 12 listopad 2020 seriale.mp3 Kaja Klimek poleca seriale w sieci (Stacja Kultura/Czwórka)

 

Pierwsze skojarzenie z serialem "Branża" to dla mnie "Prawo ulicy" Davida Simona Kaja Klimek

Wilki z Wall Street w Londynie

Bohaterami serialowego cyklu "Branża" jest grupa ambitnych bankierów z firmy Pierpoint & Co. poruszających się w toksycznym systemie bankowości korporacyjnej. Szefowie krzyczą na swoich pracowników, młodzi finansiści biorą narkotyki, a współpracownicy zastraszają się wzajemnie. Niekiedy znajdują jednak czas na chwile radości i koleżeństwa. W "Branży" występują Myha'la Herrold, Priyanga Burford, Marisa Abela, Harry Lawtey, David Jonsson, Nabhaan Rizwan, Freya Mavor, Will Tudor, Conor MacNeill i Ken Leung, a pilotażowy odcinek wyreżyserowała Lena Dunham. - Widz wpada w ten świat bez żadnych uprzedzeń, od razu na głęboką wodę. Nikt mu nic nie tłumaczy, nie daje wskazówek, a najciekawsze jest to, że to zupełnie nie przeszkadza w odbiorze - przyznje Kaja Klimek. - Odcinek wyreżyserowany przez Dunham jest naprawdę mocy - ocenia.

Industry: Official Trailer | HBO

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Anna Hardej

Gość: Kaja Klimek

Data emisji: 12.11.2020

Godzina emisji: 10:15

kul