Domowy spacer z NASA. Kosmiczne wrażenia

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2020 14:00
Kultura pomaga nam przetrwać trudny czas pandemii. Spektakle, koncerty festiwale odbywają się online. By zostać w domu zachęca też NASA udostępniając swe liczne materiały w sieci i zabierając nas na kosmiczne spacery. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Vytautas Kielaitis

- NASA, jako instytucja prowadzona przez rząd amerykański, ma za zadanie nie tylko badać kosmos, ale także popularyzować naukę - mówi Witold Rozdół pracownik planetarium EC1 w Łodzi. 

Posłuchaj
03:37 czwórka stacja kultura 2.12.2020 nasa.mp3 O zbiorach i materiałach NASA opowiada Witold Rozdół, pracownik EC1 w Łodzi (Stacja Kultura/Czwórka)

 

- Już od dłuższego czasu NASA udostępnia mnóstwo materiałów, filmów osobom, które na co dzień nie zajmują się kosmosem, ale są nim zainteresowane - mówi ekspert. - W jednym miejscu, w sieci, NASA zebrała e-booki, przeróżne prezentacje i pozwala nieodpłatnie z tego korzystać. 

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez NASA (@nasa)

Rozmówca Oli Opali podkreśla, że to znakomita okazja do poszerzania swej wiedzy, edukacji, zaznajomienia się z tajemnicami kosmosu. - Te materiały są bardzo bogatą kolekcja i warto tam zajrzeć - mówi Witold Rozdół. - Znajdziemy tu kolorowanki dla najmłodszych, kurs rysowania rakiety, po przeróżne ebooki w języku angielskim, albumy ze zdjęciami - wymienia. 

Ogromne wrażenie robi album ze zdjęciami nocnych zdjęć naszej planety. Ale oprócz wspaniałych wizualnych wrażeń NASA daje nam moc wiedzy m.in. historię teleskop Hubble'a, który w tym roku ma już 30 lat, historię podboju Księżyca, Misję Apollo, opowieści o odległych galaktykach, mgławicach.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał przygotowała: Aleksandra Opala

Data emisji: 2.12.2020

Godzina emisji: 10.32

pj