Świat filmu w pandemii. Co oglądamy i na co czekamy?

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2021 11:17
Tęsknimy za kinem, nowościami, premierami na srebrnym ekranie, ale filmowcy nie próżnują. Trwają prace nad serialem "Atomówki", filmem "House of Gucci", a online możemy oglądać "Cherry: niewinność utracona". 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com/JESHOOTS-com

Kino_widownia_ludzie_film_Shutterstock_1200.jpg
Polacy kochają komedie, ale nie znoszą tych romantycznych


"Cherry: niewinność utracona" to film, który możemy oglądać jedynie na jednej z platform streamingowych. - Opowiada historię inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami. To opowieść o młodym amerykańskim chłopaku, który w wyniku odrzucenia przez ukochaną decyduje się wstąpić do wojska - opowiada Łukasz Muszyński, krytyk filmowy. - Zostaje medykiem na wojnie w Iraku. Odbywa tam dziesiątki misji. Wraca do kraju z zespołem stresu pourazowego. Jedyną pomoc jaką oferują mu lekarze to leki, od których bohater się uzależnia. By zdobyć pieniądze na te leki zaczyna obrabowywać banki - dodaje. 


Posłuchaj
12:09 czwórka stacja kultura 12.03.2021 muszyński.mp3 O filmowych nowościach opowiada Łukasz Muszyński (Stacja Kultura/Czwórka)

 

Krytyk filmowy zauważa, że mamy tu kilka opowieści w jednym obrazie: o utraconej niewinności, koszmarze wojny, o współczesnej Ameryce, dotkniętej epidemia opioidów, o odkupieniu. - Za realizację tego filmu, reżyserię i produkcję odpowiadają bracia Russo, którzy dla Marvela nakręcili największe przeboje - opowiada. - Teraz poszli na swoje, założyli firmę produkcyjną. Do głównej roli filmu "Cherry" zaangażowali Toma Hollanda. To zupełnie nowa kreacja, nie poznajemy chłopaka jakiego znamy ze Spidermana. Ta rola zbiera bardzo dobre opinie - podkreśla gość Kasi Dydo. 

Mat/Cherry: niewinność utracona - zwiastun napisy PL (Tom Holland)

Ralf Liebhold Shutterstock Christiane F My dzieci z dworca zoo 1200.jpg
Serial "My, dzieci z dworca Zoo" dzielą internautów

Już wkrótce, Ci którzy wychowali się na animacjach "Cartoon Network" będą mogli powrócić do świata Atomówek. Trwają prace nad klasycznym serialem o dorosłych Atomówkach. - Animację z z1998 roku widzowie pokochali za poczucie humoru, akcję i wyraziste bohaterki - podkreśla Łukasz Muszyński. - Teraz czeka nas aktorska produkcja - w roli Bójki - Chloe Benne, Bajki - Dove Cameron, a Brawurkę zagra Yana Perrault. Serial filmowy połączy drogi dorosłych Atomówek, których drogi rozeszły się, ale zagrożenie wisi na horyzoncie i muszą połączyć siły, zmierzyć się ze złem - zapowiada krytyk. 

Posłuchaj także:

Od kilku dni fanów kina elektryzują zdjęcia z planu "House of Gucci". Lady Gaga, odtwórczyni jednej z głównych ról podzieliła się zdjęciami z filmowym partnerem, Adamem Driverem, w swoich mediach społecznościowych. Reżyserem filmu jest Ridley Scott, który ma już 83 lata, a zdaniem Łukasza Muszyńskiego pracuje jakby jutra miało nie być. - Akcja filmu osadzona jest w latach 90. XX wieku. Opowiada autentyczną historię Patrizii Reggiani, byłej żony Maurizio Gucciego, który, krótko po przejęciu majątku dziadka, znanego projektanta mody Guccio Gucci, zostaje zastrzelony - opowiada muszyński. - W obsadzie pojawiają się też inne elektryzujące nazwiska - zdradza. 


Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Lady Gaga (@ladygaga)


***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Łukasz Muszyński (krytyk filmowy, Filmweb.pl)

Data emisji: 12.03.2021

Godzina emisji: 10.15

pj

Czytaj także

Co słychać w świecie filmu? Robbie, Pitt i filmowy recycling

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2021 17:00
- Zamiast chwalić się planami na 2021 rok, producenci wybiegają w przyszłość, żeby jak najszerszym łukiem ominąć pandemię. W ten sposób już dziś możemy zapisać w kalendarzu, że 25 grudnia 2022 roku odbędzie się premiera najnowszego filmu twórcy "La La Land" - mówi krytyk Łukasz Muszyński. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co słychać w kinie? Premiery, zapowiedzi, powroty

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2021 13:00
W kinach studyjnych króluje dobre kino niezależne, natomiast w Hollywood trwaja przygotowania do kolejnych dużych produkcji. 
rozwiń zwiń