"Opowieść podręcznej" według rysowniczki Renée Nault

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 17:00
Prorocza "Opowieść podręcznej" Margaret Atwood jest fenomenem na skalę globalną. W przejmującej adaptacji Renée Nault przerażający świat Gileadu nabrał jeszcze mocniejszego niż dotąd wyrazu.
Opowieść podręcznej
Opowieść podręcznejFoto: mat.prasowe

- Wydawnictwo reprezentujące Margaret Atwood zwróciło się z prośbą do kanadyjskiej artystki i rysowniczki, żeby stworzyła wersję graficzną "Opowieści podręcznej". Renée Nault napisała scenariusz i narysowała komiks, a sama Atwood uczestniczyła w pracach nad tą publikacją - mówi Ewa Holewińska z Wydawnictwa Jaguar. 

Posłuchaj
13:45 CZWÓRKA Stacja Kultura - atwood 22.04.2021.mp3 "Opowieść podręcznej" w rysunkach. O komiksie Renée Nault (Stacja Kultura/Czwórka)

Emocjonalność ilustracji nie byłaby możliwa, gdyby nie wielkie zaangażowanie ich autorki w przekazywane treści. Z każdej strony powieści graficznej bije więź, łącząca artystkę z wielką pisarką. - Renée Nault udało się oderwać od wizji, którą znamy z serialu. Stworzyła własną, w której dominuje agresywna czerwień - opowiada gość Czwórki. - Wspomnienia, którymi żyje główna bohaterka książki, są rozmyte i pastelowe, ale te najbardziej drastyczne momenty, o których Freda nie chce mówić, rozrysowane są czarną, białą i czerwoną kreską. 

O conto da Aia - Graphic Novel / wersja hiszpańska / Editora Rocco


***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Ewa Holewińska (Wydawnictwo Jaguar)

Data emisji: 22.04.2020

Godzina emisji: 11:15

kul