Składanka "Będzie głośno! vol. 3". Co znajdzie się na krążku?

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2021 12:59
- Młodzi artyści bywają odważni, nie piszą piosenek według sprawdzonych schematów, tylko kombinują, wręcz ryzykują w swoich kompozycjach i to najbardziej mnie ekscytuje w ich utworach - tłumaczył Damian Sikorski, dziennikarz muzyczny, prowadzący audycję "Będzie głośno". 
Damian Sikorski prezentuja drugą część składanki Będzie Głośno
Damian Sikorski prezentuja drugą część składanki "Będzie Głośno"Foto: Bartosz Bajerski/Polskie Radio

Bedzie Głośno.JPG
Będzie głośno! Zgłoś swój zespół do audycji

W piątek 28 maja ukaże się kolejne wydawnictwo Polskiego Radia "Będzie Głośno Vol. 3", będące zbiorem utworów finalistów 4. edycji konkursu radiowej Czwórki "Wydaj płytę z Będzie Głośno". 

Posłuchaj
10:04 czwórka 2021_05_26.mp3 Damian Sikorski opowiada o składance "Będzie Głośno Vol. 3" (Stacja Kultura/Czwórka) 

Do konkursu zgłoszono rekordową liczbę utworów - ponad 3000. - Większość muzyków na polskiej scenie to debiutanci. Ludzi, którzy zaczynają jest znacznie więcej niż tych, których już na co dzień słuchamy - opowiadał Damian Sikorski. - Nasz konkurs na tyle się rozrósł, że wiem, iż niektórzy czekają na to, by móc wysłać nam swoje utwory - tłumaczył. Jak podkreślał, trudno było wybrać kilkanaście kompozycji, które ostatecznie znalazły się na tym albumie. - Pierwszą selekcję zrobiłem sam, w domu przesłuchując wszystkie utwory. To setki godzin spędzone z muzyką. Staram się dostrzec to, co znalazło się w warstwie tekstowej, ale cenię też odwagę w tworzeniu muzyki - mówił Damian Sikorski.

Muzycy, których wybraliśmy, krzyczą poprzez swoją twórczość, mówią swoimi instrumentami. Nie muszę znać osobiście tych ludzi, by ich poznać. Ich muzyka mówi sama za siebie Damian Sikorski

Zobacz także:

- Muzyków, których nagrania znalazły się na naszej składance, łączy miłość do muzyki. W swojej twórczości nie idą na kompromisy, nie trzymają się trendów, a piszą utwory prosto z serca. Są one też świetnie nagrane, choć ci młodzi artyści robią to najczęściej w warunkach domowych, pokazując tym samym swoją kreatywność - tłumaczył Damian Sikorski. Na album składa się 12 utworów z różnych muzycznych gatunków. - Od spokojnych ballad, przez rock progresywny, którego nie było na poprzednich składankach, reggae, funk, aż po zespół Myasta, który zwyciężył w ostatniej edycji - mówił gość Kasi Dydo. 

ZOBACZ WIĘCEJ Koncerty Czwórki >>>

Premierze krążka towarzyszyć będzie koncert zespołu N132N4NY, którego utwór znalazł się na składance, a już w czerwcu wystartuje piąta edycja konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno".

Okładka płyty Okładka płyty

TRACKILISTA, czyli utwory, które znajdą się na płycie:

1.  MYASTA – Tańcz

2. Spajku/Dziunek – Koniec w line-upie remix

3. Tony White – Nocne zwiedzanie

4. Dżentelmenels – Światło

5. Pola Miko – Hejnał 

6. Gdp Squad –Nigdy

7. N132N4NY –  Dzwonek

8. SeeYuh - Funk U

9. Virtual Agony - Free To Choose

10. Ancymon –Światło

11. Out of Hand - Thanks to You

12. Part Of The Kitchen - Echokosmos

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Goście: Damian Sikorski

Data emisji: 25.05.2021

Godzina emisji: 11.15