Zawadzki: lata 80. to mój muzyczny raj

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2021 15:00
Z jednej strony jazz, z drugiej artyści tacy jak Jamie Cullum, Theo Hutchcraft, Stromae. Niezbadane są muzyczne ścieżki, którymi podąża Zawadzki, ale zawsze kieruje się w jedną stronę - do synthpopowego brzmienia lat 80.
Zawadzki
Zawadzki Foto: mat. promocyjne/Niebieski Label

Posłuchaj
08:49 CZWÓRKA Stacja Kultura - zawadzki - 25.06.2021.mp3 "Przypadki" Zawadzkiego - rozmowa z aktorem i muzykiem (Stacja Kultura/Czwórka)

"Przypadki" to podróż w czasie do szalonych lat 80. To opowieść o poszukiwaniu siebie i odwadze, by być tym, kim ma się ochotę Zawadzki

"Przypadki" to pierwszy singiel, który zapowiada debiutancką płytę Zawadzkiego. - Muzyką w dużej mierze rządzi przypadek. Oraz pieniądze. Przydaje się też talent i szczęście - śmieje się rozmówca Kasi Dydo. - Mnie też zdarzały się takie przypadki, dzięki którym mogłem zrobić coś wyjątkowego. Musicalu uczyłem się w Teatrze Muzycznym w Gdyni, studiowałem w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, po trzech dekadach zdecydowałem się na solowy krok.

Zawadzki - Przypadki (Official Video) / Niebieski Label

Posłuchaj także
Lumpeks Arek Kłusowski_okładka_1200.jpg
Biblioteka Muzyka. Arek Kłusowski - co czyta znamienity tekściarz?

Utwór powstał we współpracy z Arkiem Kłusowskim oraz Maciejem Sawochem. - Poprosiłem chłopaków o pomoc, przygotowali mi kilka propozycji, z czego "Przypadki" zachwyciły mnie tanecznym klimatem lat 80. Postanowiłem poznać lepiej tę dekadę i odkryłem, że niektóre piosenki znam dobrze ze słyszenia - wpomina gość Czwórki. - Jestem oczarowany luzem, energią i radością, które są w tych numerach. To jest zdecydowanie mój klimat.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Maciej Zawadzki (wokalista i aktor)

Data emisji: 25.06.2021

Godzina emisji: 11.15

kul